Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

Yavru kediler neden ısırır?

Ana Sayfa » Kedi » Yavru kediler neden ısırır?
Yavru kediler neden ısırır?

Yavru iken alınan kediler ısırırlar, çoğu zaman sahibini tedirgin etse veya rahatsız etse de durum bundan ibarettir. Peki, ama yavru kediler neden ısırır?

Yavru kediler, etraflarını tanımak, çevreleriyle iletişim halinde bulunmak ve ilerleyen dönemlerde çevresindeki en yakın kişi ile daha sıcak temas kurmak için birkaç yönteme başvururlar bunların başında da ısırık atmak gelir. Aslında yavru kedilerin davranışlarını incelediğinizde sadece sizi ısırmadıklarını çevresinde gördüğü her şeyi ısırdıklarını göreceksiniz, kediler yerlerinde duramayan şımarık hayvanlar oldukları gibi çevresiyle uyum sağlamak adına birkaç yönteme başvurmayı ihmal etmezler yani bu durumdan dolayı tedirgin olmanıza gerek yoktur.

Yavru kediler neden ısırır?

Kediler, fıtratları gereği oyun oynarken biraz kaba davranabilirler, biz insanlar da öyle değil miyiz? Mesela kendimizden küçük biriyle oynarken onlara göre davranışlarımız kaba gelebilir veya çocukken kendimizden büyük biriyle oynarken bize göre çok sakin olan tavırlarımız aslında büyüklerimizin canını acıtacak kadar korkunçtur. Kedilerde de durum farksızdır, sahiplerine kendilerini sevdirmek için şımarıkça hareketlerde bulunurlar tabi onlar bu durumun farkında olmasalar da yaptıkları bazen insana kaba saba gelebilir, bu durum tamamen onların sempatikliklerinden kaynaklanmaktadır, zamanla bu durum kendi kendine bitecek ve kediniz daha uysal hale gelecektir, biraz sabırlı davranmanızda fayda vardır.

Yavru kediler neden ısırır?

Kedilerin ısırmalarını önlemek için ne yapılır?

Öncelikle onun bir yavru kedi olduğunu unutmayın, cezalandırmak için şiddet kullanmanıza kesinlikle gerek yoktur, eğer kediniz ısırıyorsa ondan uzaklaşın muhtemelen zamanla canınızın yandığını anlayacağı için bu davranışını terk edecektir.

Kedilerinizle oyun oynarken onlara güzel sözler söyleyin ve ısırmamaları yönünde telkinde bulunun, zaman içinde kediniz bunu anlamaya başlayacak ve ısırma huyunu terk edecektir.

Yavru kediler neden ısırır?

Kedilerle oyun oynarken vücudunuzu açık halde bırakmayın, örneğin ellerinizi ve ayaklarınızı kapalı konumda tutun, çünkü vücudun açık olması kediler için bazen tehlike sinyalinin geldiği anlamına da gelebiliyor böyle bir durumda içgüdüsel olarak savurmaya geçtikleri için ısırık atmaya başlarlar.

Oyun oynamayı seven yavru kedilerin ısırmalarını önlemek için yanınızda bir rulo kâğıt taşıyabilirsiniz, özellikle de kapı arkasından veya kapalı bir yerin arkasından ısırmalarını önlemek için elinizdeki kağıdı biraz uzak bir mesafeye atın, kediniz bununla oyalanmaya başlayacak ve sizi ısırmaktan vazgeçecektir.

Yavru kediler neden ısırır?

Yavru kediler de yetişkin kediler de yumaklarla oynamayı severler, basit oyuncaklar alarak kedinizin oyuncaklarla meşgul olmasını sağlayabilirsiniz, bu şekilde davrandığınızda da kediniz sizinle uğraşmaktan vazgeçecek ve oyuncağı ile ilgilenmeye başlayacaktır.

Yavru kediler neden ısırır?

Son çare olarak kediniz eğer gerçekten acıtacak kadar ısıtıyorsa, kedilerin sudan nefret ettiklerini aklınızda tutun ve üzerlerine canlarını yakmayacak kadar su sıçratın kediniz bu durumdan rahatsız olacağı için muhtemelen sizden uzaklaşmaya başlayacaktır. Fakat bunu yapmanızı pek önermiyoruz, son çara olarak denemenizde fayda vardır.

Kedi Mamaları
Kedi Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Kedi Kumu
Kedi Kumu
Köpek Konservesi
Köpek Konserve

Yavru kediler neden ısırır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Dünyanın en büyük akvaryumu Kediler En Erken Ne Zaman Hamile Olabilir? Nasıl Beslenmelidir? Kurumama.com’dan özel indirimler Köpeğinizle paylaşabileceğiniz 10 yiyecek Kırmızı Yanaklı Kaplumbağa Yavru Ördeklerin Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır?

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz. - zooplus türkiye

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır