Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

Sokak Kedileri İçin Kedi Evi Nasıl Yapılır ?

Ana Sayfa » Genel » Sokak Kedileri İçin Kedi Evi Nasıl Yapılır ?
Sokak Kedileri İçin Kedi Evi Nasıl Yapılır ?

Sokak kedileri ev kedilerine oranla daha zor bir hayata sahiptir. Onların yaşam kalitesini arttırmanın büyük kısmı bizim elimizdedir. Zorlu hava şartlarında sokak kedilerini korumak ve doyurmak aslında oldukça kolay bir işlemdir.

Sokak kedileri soğuktan çok etkilendikleri için biraz zaman ayırarak onlara bir yuva yapabilirsiniz. Bunun için 2 adet strafor (köpük), bir adet orta büyüklükte bir kutu, maket bıçağı, su geçirmez bant ve koli bandı yeterli olacaktır. gördüğünüz gibi heme hemen her yerden bulabileceğiniz bu malzemeler ile kısa sürede bir kedi evi yapılabilir.

Kedi evi nasıl hazırlanır?

sokak kedileri için kedi eviKedi evi hazırlarken ilk yapmanız gereken kutuyu hazırlamak ve kedilerin girebilmesi için ufak bir giriş açmak. Bu girişin bir kedinin sığabileceği büyüklükte olması yeterli olacaktır. Fazla büyük olması içeriye daha fazla soğuk almasına sebep olabilir.

Kutunun kaba taslak boyutları belli olduğu zaman kutuyu strafor ile kaplamak için uygun büyüklükte strafor parçaları kesiyoruz. Burada önemli noktalardan bir tanesi zemine gelecek strafor parçasının diğerlerinden daha büyük olmasıdır. Bunun haricinde kedilerin gireceği yeri de uygun kesmek gerekir.

Strafor kesimleri tamamlandıktan sonra kutunun her yüzeyini strafor ile kaplayın. Burada strafor kullanmanın amacı ısı yalıtımı sağlamaktır. Bilindiği gibi binaların dış yalıtımında da strafor kullanılır. böylece yuvanın içerisi dışarıya oranla daha sıcak olacaktır.

Kaplama işlemi tamamlandıktan sonra straforun köşelerini su geçirmez bantla kaplayın. Böylece yuvanın içerisine su girmesi engellenecektir. Hatta kutunun tüm yüzeyini su geçirmez bant ile kaplarsanız strafora da su gelmeyecektir. Böylece yuvanız daha uzun ömürlü olacaktır.

Yuvanın hazırlanması bittikten sonra onların yuvayı keşfetmesi için yakınına kedileri çekecek yiyecekler koyun. Böylece kediler burayı keşfedecektir ve yuva olarak belirleyecektir. Yuvanın içerisine battaniye gibi yumuşak bir şey koymak onların konforunu arttıracaktır. Ancak battaniye koyduğunuzda yuvanın su geçirmeyeceğinden emin olmanız gerekir.

Sert bir rüzgar estiği zaman yuvayı uçurmaması için yuvanın köşelerine taş gibi ağır şeyler koyulabilir. Ayrıca yuvanın konumunu belirlerken az rüzgar ve yağış alan bir yer seçmeniz gerekir. Böylece kediler için daha konforlu bir yuva olacaktır. Bununla beraber yuvanın ömrü de uzayacaktır.

Sokak Kedileri İçin Kedi Evi Nasıl Yapılır ? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Sarı Mavi Ara (Ara ararauna) Köpeklerde vücut dili Jumbo Muhabbet Kuşları Bella ile keyifli bir gün Köpekler de psikolojiden anlar Kaplumbağa Bakımı

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz. - zooplus türkiye

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır