Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

Köpek satın alırken dikkat edilmesi gerekenler

Ana Sayfa » Köpek » Köpek satın alırken dikkat edilmesi gerekenler
Köpek satın alırken dikkat edilmesi gerekenler

Evcil hayvanlar kategorisinde yer alan köpekler, sahiplerine gösterdikleri ilgi ve tavırlar nedeniyle çok sevilirler. Ancak ilk defa köpek sahibi olacak kişilerin bazı şeylere dikkat etmeleri gerekiyor.

Köpek almak isteyip de bir türlü cesaret edemeyenler veya hangi ırk ve cins köpek alma konusunda kararsız kalanlar için maddeler halinde köpek satın alınırken dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi vermeye çalışacağım, umarım faydalı olur…

Köpek satın alırken dikkat edilmesi gerekenler

Köpeğin boyutu

Köpekler, büyüklük-küçüklük durumuna bakılmaksızın satın alınırken dikkat edilmesi gereken hayvanlardır. Çok küçük olmasına rağmen çok havlayan köpekler, daire veya apartman içerisinde beslenmezler. Bu nedenle boyutunu dikkate almanız kadar cinsi de önemlidir. Ülkemizde ve dünyada apartman dairesinde köpek besleyenler genellikle golden retriever cinsi köpek tercih ederler.

Tüy döken köpeklere ne dersiniz?

Köpeklerin hepsi tüy dökerler. Bazıları daha az bazıları daha fazla dökerler. Köpek beslemek isteyenlerin bu durumu göz önünde bulundurmaları gerekiyor. Mesela Golden Retriever, Pug ve Dalmaçyalı köpekler aşırı tüy dökerler, bu cins köpek satın almayı düşünüyorsanız periyodik tüy bakımını yapmak zorunda olduğunuzu unutmayın.

Köpek satın alırken dikkat edilmesi gerekenler

Çocuklu aileler dikkat!

Köpek satın almak isteyenlerin dikkat etmeleri gereken önemli detaylardan biri ailenin çocuklu olup olmadığıdır. Bazı köpekler var ki çocuklu ailelerle geçinemezler, bu nedenle köpek satın alırken cinsine dikkat etmeniz gerekiyor.

Köpeğin eğitilir olması

Köpeğin eğitimli olup olmadığı sahipleri için çok önemlidir. Bahçe köpeğinin eğitimsiz olması, sahipleri için işe yaramaz bu yüzden eğitime müsait bir köpek cinsi almanız önemlidir ve eğitmeniz de önemlidir tabi ki.

Köpek satın alırken dikkat edilmesi gerekenler

Hayvanlarla anlaşması

Evde hayvan beslemek kendi başına bir sorumluluktur, sadece köpek beslemek kolay olabilir ama yanında farklı bir hayvan da beslemeyi düşünüyorsanız o zaman satın aldığınız köpeğin cinsi çok önemlidir çünkü bazı köpek cinsleri diğer hayvanlarla anlaşamazlar.

Köpek satın alırken dikkat edilmesi gerekenler

Köpeğiniz uzun süre evde yalnız kalacak mı?

Çalışan insanların köpek beslemeleri çalışmayanlara göre daha zordur, illa ki köpek beslemeyi düşünen bir çalışan iseniz köpek cinsinin uzun süre yalnız kalabilip kalamayacağı önemlidir. Seçiminizi buna göre yaptığınızda köpeğinizle daha iyi anlaşırsınız.

 

Kedi Mamaları
Kedi Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Kedi Kumu
Kedi Kumu
Köpek Konservesi
Köpek Konserve

Köpek satın alırken dikkat edilmesi gerekenler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Akvaryum yosunu nasıl önlenir? Kedilerde soğuk algınlığı neden olur? Tavşan bakımı nasıl yapılır? Kedilerde Tüy Bakımı Nasıl Yapılır? Kedi kumu neden önemlidir? Yavru kedi maması seçerken

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz. - zooplus türkiye

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır