Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

Tahılsız Mamanın Faydaları Nelerdir?

Ana Sayfa » Köpek » Tahılsız Mamanın Faydaları Nelerdir?
Tahılsız Mamanın Faydaları Nelerdir?

Köpeğinizin daha iyi beslenmesi ve daha sağlıklı kalması, tamamen tercih ettiğiniz mamalara bağlıdır. Pahalı veya ucuz olmasından ziyade, köpek mamasının içerisindeki gıdalar daha önemlidir.

Köpek maması tercih ederken en çok dikkat edilmesi gereken durumlardan biri, mamanın içerdiği gıdalardır. Vitamin bakımından zengin olması ve köpeğin; yaşına, cinsine ve türüne göre olması daha sağlıklı sonuçları elde etmek adına önemlidir. Bu yüzden mama seçerken bu kriterlere dikkat etmek gerektiğini göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

Tahılsız Mamanın Faydaları Nelerdir?

Köpeğinizin yaşı önemlidir

Köpeklerin yaşına göre mama tercihi yapılması gerektiğini biliyor musunuz? Her yaş köpeğe aynı mamayı vermek doğru değildir. Yaşlı köpek maması ayrı özelliklere sahiptir, yavru köpek maması daha farklı özelliklere sahiptir. Yavru köpekler için tercih edilen mamalar, protein ve vitamin bakımından daha zengin olurlar ve mamalara alışma sürecinin başarılı bir şekilde atlatılması için de farklı gıdaların içerdiği mamaların olması daha sağlıklı olur. Yaşlı köpekler de yavru köpekler gibi daha fazla protein içeren mamaları tercih ederler ancak bunlarda beslenme tipi daha değişiktir.

Köpek maması seçerken, et oranı yüksek olan mamaları tercih etmeniz daha doğrudur. Bu nedenle satın almadan önce “tahılsız mama” olup olmadığını kontrol etmenizi öneriyorum. Peki, nedir tahılsız mama?

Tahılsız Mamanın Faydaları Nelerdir?

Tahılsız mama, içerisinde yüksek oranda et bulunan mama türleridir. Köpekler, etobur cinsler oldukları için sağlıklarının daha yerinde olması ve yetişmelerinin daha sağlıklı olması için mamaların tercihi çok önemlidir. Günümüzde piyasaya sürülen köpek mamalarının içerisindeki karışımlarda tahıl ürünleri de bulunmaktadır. Aslında her köpek mamasının içerisinde bir miktar tahıl ürünü bulunur. Ancak oranın düşük olması önemlidir. Aksi halde sahip olduğunuz minik dostunuzun daha iyi beslenmesini elde edemezsiniz ve ilerleyen zamanlarda gücünün tükendiğini görmeye başlarsınız.

Tahılsız Mamanın Faydaları Nelerdir?

Köpekler, genel olarak tahıl ürünü bulunmayan mamaları daha çok severler. Hem bu yapılarından dolayı kaynaklanır hem de daha iyi beslenmeleri için de önemli bir konudur. Üretici birçok köpek maması markası, her yaş grubu köpek için tahıl ürünleri içermeyen mamalar üretmektedirler. Tercihinizi yaparken buna göre yapmanız daha isabetli bir seçim olacaktır.

Tahılsız Mamanın Faydaları Nelerdir?

Tahılsız mamanın faydaları

Köpekler, evcil hayvanlar arasında en çok enerji tüketen hayvanlardır. Bu yüzden bunların mamaları da oldukça önemlidir. Tahıl ürünleri içeren mamalar, yeteri kadar protein sağlamadıkları için köpekler istedikleri gibi gün boyu hareket edemezler ve ne kadar mama yerlerse yesinler, sürekli bir açlık hissi duyarlar. Ancak tahılsız köpek maması böyle değildir. Mineral, vitamin ve protein açısından zengin olan bu mamalar, köpeğe tokluk hissi vermekle birlikte enerjilerinin de olması gerektiği düzeyde olmasına katkıda bulunurlar.

Kedi Mamaları
Kedi Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Kedi Kumu
Kedi Kumu
Köpek Konservesi
Köpek Konserve

Tahılsız Mamanın Faydaları Nelerdir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz. - zooplus türkiye

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır