Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

British Shorthair

Ana Sayfa » Kedi » British Shorthair
British Shorthair

Kedilerin dünyasından yeni bir kedi ırkı ile karşınızdayım. Bugünkü yazımda sizlere British Shorthair kedisi hakkında bilgi vermeye çalışacağım, tüyleri ile dikkat çeken bu kedi, dünyada en çok beslenen kediler arasında yer alıyor.

“İngiliz kısatüy” olarak da bilinen British Shorthair kedisi, oldukça sevecen bir kedi olmakla birlikte diğer tür kedilerden de farklı özelliklere sahiptir, özellikle sahibine çok bağlı bir kedi olması yalnız yaşayan kedi severler için biçilmiş kaftan rolünü oynamaktadır. British Shorthair kedisi, sadece tüyleri ile değil, yapısı ile de dikkat çekici bir kedidir. Güçlü kasları, enli boyu, yuvarlak beden hatları, geniş göğüs kısmı ve kaslı boynu ile dikkat çekici bir kedidir.

British Shorthair

British Shorthair kedisi, tüyleri ile sahiplerini büyülemeyi başaran bir türdür, özellikle kış ayları geldiğinde daha da kalınlaşan tüyleri dikkat çekicidir. Kedinin tüylerinin kalın olması minik dosta hem sevecenlik katmakta hem de kedinin korunması için oldukça işe yaramaktadır. Bu nedenle British Shorthair kediler hakkında dile getirebilecek en önemli detayının tüyleri olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

British Shorthair

British Shorthair karakteri

Kediler, genel olarak aynı yapıya sahiptirler özellikle oyun oynama konusunda sanırım oyun oynamayı sevmeyen kedi yoktur demek en doğrusu olacaktır. Ancak British Shorthair kedisi, diğer kedi türlerinden çok daha fazla oyuncu bir kedidir. Sahibi ile vakit geçirmek onun için en büyük hobilerdendir. Bununla birlikte aile üyelerine uyumlu bir kedi olması, çocukları sevmesi gibi özellikleri de dikkat çekici yönleridir. Kedi, çevresinde gördüğü bir eşyayı bile oyuncak haline getirebilir ve oyun oynamak istediği kişiye gidebilir. Tüm bunların yanında diğer kediler yalnızlıktan hoşlanmadıkları gibi uzun süreli yalnızlık durumunda bunalıma girerken British Shorthair kedisi yalnız başına da oyun oynayabilen bir kedi türüdür. Bu nedenle sahiplerinin rahat olduklarını söyleyebilirim.

British Shorthair

Bakımı ve beslenmesi

British Shorthair kedisi, yapısı itibariyle kaslı ve güçlü olduğu için beslenmesine dikkat edilmesi gereken bir kedi türüdür. Kedi maması seçerken özellikle gıdadan çok et bulunan mamaları tercih etmek gerekiyor. Bakımı konusunda da hassas davranılması gereken kedinin egzersizlerine dikkat edilmesi gerekiyor zira egzersiz yapmayan British Shorthair, zamanla hantallaşmaya başlar ve hastalıklara yakalanabilir.

British Shorthair

Tüy bakımı

Konumuzun başında da dediğim gibi British Shorthair kedileri, tüyleri ile dikkat çeken hayvanlardır bu nedenle tüy bakımı bu kediler için çok önemlidir. Mevsim geçişlerinde ve tüy dökümü zamanlarında fırçalanması durumunda tüylerinin daha sağlıklı bir şekilde çıktığını bilmeniz gerekiyor.

British Shorthair - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kedimi kısırlaştıracağım ama sorun olur mu acaba? Kedi Kumu Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir? Köpeklerde Diş Sorunları ve Günlük Bakımı Tavşan bakımı nasıl yapılır? Kediniz ne diyor? Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz.

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır