Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

Rex Tavşanı

Ana Sayfa » Kemirgenler » Rex Tavşanı
Rex Tavşanı

Tavşanların dünyasından yeni bir tavşan çeşidi ile yeniden karşınızdayım. Bu yazımda sizlere Rex Tavşanı hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

Rex Tavşanı, tavşan türleri arasında en zeki tavşan türü olarak bilinmektedir. Çocukluk aileler için uygun olan bu sevimli hayvan, çocuklarla oyun oynamayı sever, eğlenceli hareketleriyle ev ortamına neşe katar. Sabah ve akşam saatlerinde hareketliliği ve kıvraklığı ile tanınan rex tavşanı besleyenlerin en çok dikkat etmeleri gereken şeylerden biri, çocuklara tavşanın nasıl tutulması gerektiği konusunda eğitim vermeleridir.

Rex Tavşanı

Annelik içgüdüsü en sağlam olan tavşan türlerinden biri rex tavşanıdır. Özellikle de yavru tavşanların annesiz kalması durumunda, sağlıklı büyümeleri için yavrulamış bir dişi rex tavşanı veteriner uzmanlar tarafından önerilmektedir.

Rex Tavşanı

Zeki ve uysal yapısı ile dikkat çeken rex tavşanı, gündüzleri daha çok dinlenmeyi tercih etse de sahibi ile vakit geçirmeyi de sever. Çok hareketli olmamasına karşın 1 metrelik bir engeli kolaylıkla aşabilen bir yapıya sahiptir bu nedenle bahçede beslenecekse duvarın veya çitin bu yükseklikten daha fazla olmasına özen gösterilmelidir.

Rex Tavşanı

Evcil hayvanların hemen hemen hepsi eğitilebilir yapıya sahiptirler. Rex tavşanında da bu özelliğin varlığından söz edebiliriz. Komut vererek size gelmesini öğretebilir, arka ayakları üzerinde durma eğitimi verebilirsiniz. Fakat unutmamanız gereken tek şey, tüm bunları siz istediğinizde değil, tavşanınızın canının istediği zaman yerine getirecektir.

Rex Tavşanı

Rex Tavşanı Sağlığı

Rex tavşanlarında belirli bir hastalık türü yoktur. Güçlü yapıya sahip sindirim sistemine sahip oldukları gibi en kötü durumları, dişlerinin çabuk uzamasıdır. Bu nedenle rex tavşanı sahiplerinin dikkat etmeleri gereken önemli detaylardan biri sert lifli bitkileri tavşana yedirmek olacaktır. Bu sayede dişleri aşınacak ve apse gibi bir durumun ortaya çıkması engellenecektir bu da beslenmelerinin daha sağlıklı olmasını etkileyecek.

Yavru bir tavşan almayı düşünüyorsanız ve aldığınız tavşan dişi ise kısırlaştırmanız önerilir. Bunun sebebi, dişi rex tavşanı rahim kanserine yakalanabilmektedir.

Rex Tavşanı

Rex Tavşanı Bakımı

Kemirgen havyanlar grubunda yer alan tavşanların genel özellikleri kemirgen olmalarıdır. Rex tavşanı da bu özelliği ile ön plana çıkıyor. Bu nedenle ev içerisinde beslemeyi düşünüyorsanız elektrik kablolarının ortalıkta olmamasına özen göstermeli ve evin sakin bir köşesine tavşan için kafes yerleştirmelisiniz ki bu sayede istediği zaman dinlenebilsin.

Saman ve tavşan paleti ile beslenmeye uygun olan rex tavşanı lahana, hindiba ve ısırgan gibi lifli yeşil sebzelerle de beslenebilir.

Kedi Mamaları
Kedi Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Kedi Kumu
Kedi Kumu
Köpek Konservesi
Köpek Konserve

Rex Tavşanı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Tavşan yemleri

Tavşan yemleri 09 Ekim 2017

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kedilerde Neden Tüy Dökülür? Köpekler hakkında bilinmesi gereken pratik bilgiler Köpekler Neden Zehirlenir? Ne Yapmak Gerekir? Kırmızı Yanaklı Su Kaplumbağası Hamile ve emzirme dönemindeki köpeklerde hangi mama kullanılmalıdır? Evcil Sürüngen Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz. - zooplus türkiye

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır