Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

Tavşanların günlük bakımı nasıl yapılır?

Ana Sayfa » Kemirgenler » Tavşanların günlük bakımı nasıl yapılır?
Tavşanların günlük bakımı nasıl yapılır?

Tavşanlar, sevimli evcil hayvanlar arasında en çok tercih edilenlerdir. Ama diğer hayvanlardan farklı olarak günlük bakım ihtiyacı hissederler.

Peki, tavşanların günlük bakımı nasıl yapılır?

Tavşanlar, genellikle gece daha aktif yaşayan gündüz vakitlerinde ise günlük ihtiyaçlarını karşılayan hayvanlardır. Her ne kadar harekette sınır tanımayan varlıklar olsa da bakım konusunda çok da zorluk çıkartan hayvanlar değiller, bununla birlikte bakımları oldukça kolay ve zevklidir. Tavşanlarla kediler arasındaki benzerlik sadece görüntü itibariyle değildir, aynı zamanda beslenmeleri ve uyku yönleri de kedilerle benzerdir. Gecenin geç vakitlerinde hareketlenen, beslenen tavşanlar bu işlemleri sabahın ilk saatlerine kadar yaparlar. Sabah saatlerinden itibaren ise güzellik uykusuna yatmaya başlarlar.

Tavşanların günlük bakımı nasıl yapılır?

Tavşan bakımından en önemli kural, hijyenik ortam sağlamaktır. Hareketli olduklarından çevrelerini çok fazlasıyla kirletirler ve kirletmelerine karşın bir de hijyenik ortamları da daha çok severler bu yüzden sahiplerinin tavşanların günlük bakımında en çok dikkat etmeleri gereken konuların başında temizliğin geldiğini unutmamaları gerekiyor.

Tavşanların günlük bakımı nasıl yapılır?

Günlük temizlik

Günlük tavşan bakımı yaparken altlarının temizlenmesi gerektiğini unutmamak gerekiyor. Çok fazlasıyla altlarını kirleten tavşanlar, temizlik konusunda hassas davranılmadığında hijyenik ortam bulamadıkları için belli bazı hastalıklarla baş başa kalabilirler bu yüzden gazete veya karton parçası kullanılırken günlük değiştirilmesi gerektiğini unutmamak gerekiyor. Tuvalet kabı kullananlar ise kapların günlük temizliğine dikkat etmelidirler.

Tavşanların günlük bakımı nasıl yapılır?

Tavşanların beslenmesi

Tavşanlar, genel görüş olarak havucu seven hayvanlar olarak nitelendirilirler. Her ne kadar tavşanlar havuç yemeyi sevseler de aslında çok da hastası değiller hatta fazla havuç verildiğinde sindirim sistemlerinde bazı hastalıklar meydana gelir. Bu nedenle tavşan beslemesinde havuca çok fazla yer vermemek gerekiyor. Bunun yerine alternatif beslenme ürünlerinin tercih edilmesi daha etik olacaktır. Saman, kurutulmuş yonca, sebzeler ve bazı meyveler, tavşanların beslenmesinde kullanılabilen yiyeceklerdir.

Tavşanların günlük bakımı nasıl yapılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Tavşan yemleri

Tavşan yemleri 09 Ekim 2017

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Çocuklar ve hayvanlar Kedilerde şeker hastalığı belirtileri Akvaryumla gelen huzur Kedimin Ağız Kokusu Neden Olur? Nasıl Tedavi Edilir? Kedi Maması İçerisinde Neler Var? Köpeklerde Ağrı

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz.

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır