Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

Evcil hayvanlarınız için yem ve mamalar

Ana Sayfa » Genel » Evcil hayvanlarınız için yem ve mamalar
Evcil hayvanlarınız için yem ve mamalar

Yem ve mamalar, evcil hayvan besleyenlerin hiç unutmamaları gereken temel işlerden biridir. Hayvanlarının daha sağlıklı büyümesi için bu temel görev, aksatılmadan yerine getirilmelidir.

Hayvanlar da insanlar gibi acıkan ve susayan varlıklardır. Doğada özgür olduklarında bu ihtiyaçlarını kendi başlarına giderme kudretine sahiptirler. Ancak evcilleştirilen hayvanların bu ihtiyaçları, sahiplerinin temel görevi haline gelir. Çünkü evcilleşen hayvanlar; ihtiyaçlarını karşılamada, doğada olduğu gibi özgür hareket edemediklerinden sahiplerine muhtaç olurlar. Tabi ki bir hayvanı beslemenin farklı nedenleri vardır. Mesela bir çoban köpeği veya bekçi köpeği, daha çok koruma amaçlı beslenir. Ya da köy ortamında beslenen bir kedi, fare istilasından korunmak için beslenir. Bu tip nedenlerde beslenen hayvanlar, doğa ile iç içe oldukları için veya daha özgür oldukları için ihtiyaçlarını yine kendileri giderebilirler. Ancak şehir hayatında, minik bir dost olması için beslenen hayvanlar için bunu söylemek mümkün değildir.

Evcil Hayvanlar

Onlara sahip çıkmak asli görevimizdir

Sokak hayvanları veya evcil hayvanlar… Her ikisi de neredeyse aynı minvalde incelenmesi gereken türlerdir. İkisi de muhtaç, ikisi de ilgi isteyen sınıfta yer alırlar. Özellikle evde beslenenler daha fazla ilgiye ihtiyaç duyarlar. Köpek maması, kedi maması, balık yemi, tavşan yemi veya bu hayvanların ihtiyaç duydukları diğer aksesuar ve malzemeler. Bunların rutin bir şekilde kontrol edilmesi gerekiyor. Özellikle de yem ve mama konusu en önemli ve en hassas konulardan biridir ki yem ve mama sorunu yaşayan hayvanların sağlıkları risk altına girer, yaşamlarındaki kalitenin düşmesi durumu söz konusu olur ve daha da önemlisi sahiplerine eskisi gibi ilgi duymayabilirler.

Evcil Hayvanlar

Köpek, kedi ve kuşlar; en rahat eğitilen evcil hayvanlardır. Ancak eğitilmeleri kolay olduğu kadar ilgiden yoksun da bırakılmamaları gereken varlıklardır. Mesela çalışan bir kişinin kedi beslerken dikkat etmesi gereken en önemli şey, kedi maması seçerken ve kediye mama verirken dikkatli olmasıdır. Evde olmadığı zamanlarda kedinin karnını doyurabilmesi için kediye ait alanda sürekli mamanın bulunması gerekiyor. Aynı durum kuşlar ve köpekler için de geçerlidir. Kuşların kafeslerinde kuşyemi, köpeklerin yine barınaklarında köpek maması bulunmazsa, gün içerisinde evde yalnız kaldıklarından sağlıklı bir hayat sürdürmeleri neredeyse imkansız hale gelir.

Evcil hayvanlarınız için yem ve mamalar - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Köpekler de psikolojiden anlar En Yakın Petshop Mağazanız Muhabbet Kuşu Tırnağı Nasıl Kesilir? Agresif Kedilere Karşı Nasıl Davranılmalıdır? Kaniş Köpeği Balıklar uyur mu?

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz.

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır