Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

Yavru Köpek Kulübesi nasıl olmalıdır?

Ana Sayfa » Köpek » Yavru Köpek Kulübesi nasıl olmalıdır?
Yavru Köpek Kulübesi nasıl olmalıdır?

Eve getirilen yeni köpekler yani yavru köpekler, yetişkin köpeklerden daha fazla ilgiye muhtaçtırlar. Yeni geldikleri ortama alışmaları, insanları tanımaları ve belki de değişen beslenme şekline alışmaları için sahiplerine büyük görevler düşüyor.

Yavru köpek bakımı, hassas olduğu kadar üzerinde durulması gereken bir konudur. Dikkat gerektiren bir konu olmakla birlikte bir takım detayların bilinmesi ve sağlanması gereken bir takım eşya veya oyuncakların olması da gerekiyor. Tüm bunlar hakkında hazırladığım bu yazımı okuyarak yavru köpeğinizin ihtiyaçları hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Keyifli okumalar…

Köpek Kulübesi

köpek kulübesi nasıl seçilir

Yavru köpekler ilk defa eve getirildiklerinde kulübelerinin olması önemlidir. Doğal hayatlarında kaldıkları ortamda fazla köpeğin olması, aksine yeni ortamında kendi cinsinden bir canlının olmaması köpeği biraz ürkütür ve ortama ayak uyduramaz, bu nedenle eve getirdiğiniz ilk zamanlarda onun için hazırladığınız bir kulübenin olması gerekiyor, kulübede geçireceği zamanda evin ve sizin kokunuzu almaya başlayacaktır. Bu da başlangıç için iyi bir adım olacaktır.

Peki, doğru bir köpek kulübesi nasıl olmalıdır?

köpek kulübesi nasıl seçilir

  • Köpek kulübesi, hayvana zarar vermeyecek türden malzemeler kullanılarak yapılmış olması gerekiyor. Yani plastik veya tel kullanılarak imal edilmiş bir kulübe seçmeniz doğru olacaktır.
  • Kulübe seçerken boyutuna çok dikkat etmeniz gerekiyor. Satın alacağınız köpek kulübesi, köpeğin içinde rahat hareket edebileceği ve ayağa kalkabileceği boyutta olması gerekiyor.
  • Kulübelerde olması gereken en önemli özelliklerde biri de hava alabileceği deliklerin olmasıdır. Tabi bunda da dikkat etmeniz gereken detay, köpeğinizin başının ve patilerinin sıkışıp kalacağı kadar küçük olmamasıdır.
  • Satın aldığınız yavru köpeğin ırkı iri ise satın almanız gereken köpek kulübesinin ayarlanabilir olması önemlidir, zira köpekler diğer hayvanlara göre daha çabuk büyürler.
  • Kış aylarında köpek kulübesine battaniye ve yastık koyabilirsiniz fakat köpeğinizin çiğneme gibi bir huyu varsa bundan kaçınmalısınız.

Yavru köpeği kulübeye alıştırma

köpek kulübesi nasıl seçilir

Köpekler veya diğer canlılar geldikleri ortamdan yeni ortamlarına kolay kolay alışamazlar. Özellikle de köpekler bu konuda daha hassastırlar bu nedenle yavru köpeğinizi kulübesine alıştırmak biraz meşakkatli olabilir. Burada dikkat etmeniz gereken detay, veteriner uzmanın tavsiye ettiği ödül mamaları ve köpek mamasının kulübe içinde olmasıdır. Yavru köpek maması kulübede olursa, köpek her acıktığında mecburen kulübeye girecek bu da zamanla kulübesine alışmasını sağlayacaktır.

Ayrıca köpek kulübesi modellerine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Kedi Mamaları
Kedi Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Kedi Kumu
Kedi Kumu
Köpek Konservesi
Köpek Konserve

Yavru Köpek Kulübesi nasıl olmalıdır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz. - zooplus türkiye

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır