Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

En iyi muhabbet kuşu yemleri

Ana Sayfa » Kuşlar » En iyi muhabbet kuşu yemleri
En iyi muhabbet kuşu yemleri

Muhabbet kuşları, papağan türleri içerisinde yer alan evcil kuş türlerinden biridir. Sempatik tavırları, sergilediği hareketleri ve ev sahiplerine karşı sıcaklığı ile bilinen muhabbet kuşları, beslenmede en çok dikkat edilmesi gereken hayvan türleridir.

Avustralya kıtasına özgü Melopsittacus cinsinin içinde yer alan muhabbet kuşları, hassas bir vücuda ve sindirim sistemine sahiptirler bu nedenle beslenmelerinde dikkat edilmesi gereken kuşlardır. En iyi muhabbet kuşu yemleri, dünyaca bilinen markalardan oluşur. Deli Nature, Jungle, Quik ve Gold Wings gibi markalar, kuşların sağlıklı beslenmeleri ve büyümeleri adına en iyi şekilde üretilen kuşyemleri arasında yer almaktadır.

En iyi muhabbet kuşu yemleri

Açık yemlerden uzak durun

Kuşlarınızın sağlıklı yaşaması ve uzun ömürlü olabilmesi için bazı detaylara dikkat etmeniz gerekiyor. Özellikle de markası belli olmayan veya açık muhabbet kuşu yemleri uzak durmanız gereken yem türleridir. Sağlıksız koşullarda üretilen yemler, kuşlarınızın sindirim sistemine hasar vermekle birlikte yetişmelerini ve büyümelerini olumsuz yönde etkiler.

En iyi muhabbet kuşu yemleri

Muhabbet kuşu yemi nasıl olmalıdır?

Muhabbet kuşlarınızı beslerken önemle üzerinde durmanız gereken konulardan biri günlük olarak yemliklerinin temizlenmesi ve dolu olmasına dikkat etmektir. Bununla birlikte kafes temizliğine de özen göstermeniz gerekiyor. Sağlıklı kuşyemlerinde; Sarı darı, kuş yemi (aspir), beyaz darı, keten tohumu, yulaf gibi gıdalar bulunur. Bu gıdalar, kuşların sağlıklı kalabilmesi ve daha da önemlisi sahipleriyle uzun süre beraber kalabilmelerinde oldukça etkilidirler.

En iyi muhabbet kuşu yemleri

Kuşyemi nasıl muhafaza edilir?

Belki de kuş sahiplerinin en çok gözden kaçırdıkları detaylardan biri de kuşyemi aldıklarında nasıl muhafaza edeceklerini bilmemeleridir. Kısa sürede bayatlamasına neden olan yanlış davranışları bir kenara bırakarak ezber yöntemlerden ziyade uzmanların tavsiyelerini dinlemek daha etkilidir. Veteriner hekimlerin tavsiyelerine göre kullanım sonrası muhabbet kuşu yemi serin ve kuru yerde muhafaza edilmesidir. Bu şekilde yapıldığında yem hem kalitesini bozmaz hem de muhabbet kuşunuzun sağlığı daha da yerinde olur. Muhabbet kuşlarınız için yem tercihi yaparken bilinen markalar olmasına özen göstermeniz ve bilindik bir adresten tedarik etmeniz de yine önemli konulardan biridir.

En iyi muhabbet kuşu yemleri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kedimin Ağız Kokusu Neden Olur? Nasıl Tedavi Edilir? Bengal kedisi hakkında bilinmesi gerekenler En iyi köpek maması Köpeğinizle paylaşabileceğiniz 10 yiyecek Evcil Sincap Türleri Kedilerle köpekler gerçekten düşman mıdır?

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz.

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır