Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

Kedileri köpeklere alıştırmak

Ana Sayfa » Genel » Kedileri köpeklere alıştırmak
Kedileri köpeklere alıştırmak

Eskiden beri söylenen bir şey vardır “kedi-köpek gibi kavga etmek.” Acaba gerçekten kedilerle köpekler bir arada kaldıklarında sürekli kavga mı ederler?

Her ne kadar atasözleri ve deyimlerin boşa söylenmediğini kabul etsek de kedilerle köpeklerin de kavgacı iki zıt hayvan olduklarını bilsek de bu iki minik dostu bir arada tutabilmenin mümkün olduğunu kabul etmek gerekiyor. Zira günümüzde birçok kedi sahibi insan aynı zamanda köpek de besliyor ve gayet ılıman bir dostluk içinde hayatlarını sürdürmelerini sağlayabiliyorlar. Peki, ama nasıl?

Kedileri köpeklere alıştırmak

Bazı insanlar kendileri için “kedi insanı” derler, bazıları ise “köpek insanı.” Yani kendine daha yakın hangisini hissediyorsa kendini o sınıfa ait görür fakat her ikisine de yakın olan insanların da var olduğunu söylemek gerekiyor. Bu insanların en büyük görevi ise farklı kutup ve karaktere sahip bu iki hayvanın bir arada yaşayabilmesi için enerji sarf etmektir.

Kedileri köpeklere alıştırmak

Köpeğinizin kedi dostu olduğundan emin olun

Her köpekle her kedi bir arada yaşayamaz belki de atalarımızın “kedi-köpek gibi kavga ediyorlar” demelerindeki en büyük neden doğasında kedilerle bir arada yaşamayı sevmeyen köpekleri gördüklerinden kaynaklanıyor. Bu yüzden köpeğinizin kedi ile uyum sağlayan bir cins olduğundan emin olmakla işe koyulabilirsiniz. Bunun için uzman veterinerlere danışabilir veya sosyal medya sitelerinden köpeğinizin ırkı ile ilgili araştırmalar yapabilirsiniz.

Kedileri köpeklere alıştırmak

Bazı köpekler tabir caizse “av için yaratılmışlar.” Bu da hareket eden her ne görürlerse saldırmalarını etkiliyor, böyle bir köpek cinsine sahip iseniz kediniz ile dostluk yapmasını beklemeyin, muhtemelen zıt karakterli olduklarından, birbirlerine zarar vermekten başka bir şey yapmayacaklardır.

Kedileri köpeklere alıştırmak

Köpekler, genel olarak kedileri sevmezler fakat alışma süreçlerini iyi değerlendirip dostluk kurmalarını sağlayabilirseniz, iki arkadaş olup sizi güldürebilirler. Öncelikle köpeğinizin yanına bir kedi aldığınız ilk vakitler, köpeğin hareketlerine dikkat edin, eğer saldırganlık ruhu yoksa muhtemelen birbirlerine alışacaklardır fakat burada da sabırlı olmanız gerektiğini hatırlatmak istiyorum.

Kedileri köpeklere alıştırmak

Köpeklerle kedileri birbirine alıştırmak için yapmanız gereken en önemli şeylerden biri de onları birbirine alıştırmak olacaktır. Bunun için kediyi odanın bir ucuna, köpeği ise diğer ucuna koyun. Kontrol altında tuttuğunuz iki sevimli hayvanı kademeli olarak birbirlerine yaklaştırın. Bu süreç hayvanların yapıları ve fıtratlarına göre uzayabilir veya kısa sürede olabilir fakat bunun başarılı bir yöntem olduğundan kuşkunuz olmasın.

Kedileri köpeklere alıştırmak

Kedilerle köpekleri ilk defa yan yana getirirken çok dikkatli olun. Ani bir hareket, fevri bir davranış kedinizin canına mal olabilir. Çünkü köpekler yaptıkları bir hareketle kedileri boğabiliyorlar bu yüzden onları ilk defa yan yana getirirken kesinlikle sizin de yanlarında olmanız gerekiyor.

Kedileri köpeklere alıştırmak

Yukarıda söylediklerimizi uygulamaya başlarsanız kısa vadede olmasa da uzun vadede kediniz ile köpeğinizin birbirini seven iki hayvan olmalarını başarabilirsiniz bu da hem kedi insanı hem de köpek insanı olmanızın sakıncalarını ortadan kaldıracak ve birine karşı sevgiden feragat etmenize gerek bırakmayacaktır.

Kedi Mamaları
Kedi Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Kedi Kumu
Kedi Kumu
Köpek Konservesi
Köpek Konserve

Kedileri köpeklere alıştırmak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Evde yılan bakılabilir mi? Pro Plan Kedi Maması En Yakın Petshop Mağazanız Evcil Kuşlara Nasıl Bakılır? Dünya Üzerinde Yaşamın En İlginç 5 Hayvan Türü Köpekler neden havlar?

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz. - zooplus türkiye

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır