Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

Labrador Cinsi Köpekler

Ana Sayfa » Genel » Labrador Cinsi Köpekler
Labrador Cinsi Köpekler

Türkiye’de “Labrador” gerçekte ise “Labrador Retriever” cinsi olarak tanımlanan köpekler, evcil köpekler arasında en çok tercih edilen cinstir. Eğitime daha duyarlı olmaları ve sevimli olmaları, Labrador cinsi köpeklere ilgiyi daha da arttırıyor.

Labrador cinsi köpek

Labrador köpekler, eğitilebilirlik sıralamasına göre ilk 10 sırada yer alan ırktır. İyi eğitilmiş bir labrador, verilen komutu hızlı bir şekilde uygulamaya başlar. Normal köpeklere bir komutu yaklaşık olarak 10 defa tekrarladıktan sonra uygulamaya geçmesine rağmen bu ırka sahip köpeklerde, komut 5’e düşmektedir. Tabi bunun için başında da dediğimiz gibi iyi eğitilmiş olmaları gerekiyor. Köpek maması, bakımı ve diğer bilinmesi gereken detaylar hakkında bilgi sahibi olanlar, labrador ırkı köpek ile daha iyi iletişim kurabilmektedirler.

Labrador cinsi köpek

10-13 yıl dolaylarında ömürleri olan labrador cinsi köpekler, yavruluk döneminde sahiplendiklerinde, çok daha rahat eğitilebilen köpeklerden olabiliyorlar. Yarışmalarda da en çok kullanılan köpek cinsinin bu cins olduğunu belirtmemiz gerekiyor.

Labrador cinsi köpek

Labrador köpeklerin özellikleri arasında en bilinen ve tercih edilmesine en çok neden olan özellik, sevimli ve itaatkâr olmalarıdır. Aynı zamanda enerji dolu bir cins olduğundan sürekli hareket halinde olmayı severler. Köpeklerin suda oynama hevesi ise yaşamları boyunca devam eder. Köpeklerin geneli ilgiyi severler. Ancak labrador köpekler, daha fazla nazlı cinslerdendirler. Aileden ayrı kalmak onlar içi bunalıma girme sebebidir. Hatta arka bahçeye bile bıraksanız, köpeğiniz bir süre sonra hüzünlenmeye ve ailesini aramaya başlayacaktır. Her köpekte olduğu gibi labrador cinsi köpeklerde de yavruluk dönemi çok önemlidir. Yavru iken sahiplendiğiniz sadık dostunuzun mamasını iyi seçmenizde önem vardır. Yavru köpek maması tercihi yaparken, bir danışmana başvurmanız, köpeğinizin daha sağlıklı büyümesini sağlamakla birlikte, eğitiminin de daha kolay olmasını sağlayacaktır.

Labrador cinsi köpek

Sadık dost labrador, yanlış bırakılmaya gelmeyen bir cinstir. Eşyaya karşı bir anti patisi olan köpek, yalnız bırakıldığında kesinlikle eşyalara zarar verir. Labradorun bu yönünü saymazsak, diğer köpek cinslerine göre çok daha sempatik ve sağlıklı hayvanlardır. Genellikle köpekler konusunda en çok şikâyet edilen konu tüy dökme sorunu olsa da bu ırka sahip köpekler, Golden köpeklere göre daha az tüy dökerler.

Labrador cinsi köpek

Labrador Köpeklerin Boy ve Ağırlıkları:

Yükseklik Erkekde 56 – 61 cm

Yükseklik Dişide 53 – 58 cm

Kilo Erkekde 27 – 34 Kg

Kilo Dişide 25 – 32 Kg

Labrador Cinsi Köpekler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Köpeklerde Göz Sorunlarının Oluşma Nedenleri Kedi Kumu Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir? Sarı Mavi Ara (Ara ararauna) Evde farklı hayvanlar bir arada beslenebilir mi? Kedimin Ağız Kokusu Neden Olur? Nasıl Tedavi Edilir? Türkiye’de gezilebilecek hayvanat bahçeleri

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz.

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır