Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

Kedi Mamasında Olması Ve Olmaması Gerekenler

Ana Sayfa » Köpek » Kedi Mamasında Olması Ve Olmaması Gerekenler
Kedi Mamasında Olması Ve Olmaması Gerekenler

Damak tadına en düşkün hayvanlar kedilerdir bu yüzden seçtiğiniz kedi maması bir hayli önem taşıyor, tabi bir de sağlıklı yaşamaları için de bu önemli bir kuraldır.

Kedileriniz için mama seçiminde bulunurken öncelikle dikkat etmeniz gereken şey, içeriğidir. Her kedi her mamayı sevmez ya da severek yemez. Cinsine, yaşına, türüne hatta ırkına göre bile bu durum değişebilir. Beslenmelerinin daha sağlıklı olabilmesi ve hayatta kalırken daha sevimli kalabilmeleri için kedi maması seçerken dikkat etmeniz gereken bazı kurallar vardır. Ben, bu kurallar hakkında bir takım araştırmalar yaparak sizlerin de bilgilenmesi adına paylaşacağım, umarım kediniz için faydalı olur.

Kedi Mamasında Olması Ve Olmaması Gerekenler

Kedi maması alırken dikkat edilmesi gerekenler

Kedi maması seçiminde dikkat etmeniz gereken en önemli detay, tuz oranıdır. Tuz oranı yüksek mamalar, kedilerin karaciğerlerinde ve böbreklerinde hastalıkların meydana gelmesine neden olur bu yüzden bu tip mamalardan kaçınmanız en doğrusu olacaktır.

Kedilerde tüy dökülmesi sorununa en büyük etkenlerden biri de yine mamalardır. Kedi maması satın alırken aşırı tahıl içeren veya kalitesiz tahıl ürünü içeren mamalardan kaçınmanız gerekiyor.

Kedi Mamasında Olması Ve Olmaması Gerekenler

Kedilerin daha sağlıklı ve uzun ömürlü olmaları için gerekli olan bir diğer detay da mamalarda katkı maddelerinin ve renklendirici maddelerin olmamasıdır. Katkı maddesi içeren ve renklendirici içeren kedi mamaları kedilerin sağlığını bir hayli olumsuz yönde etkilemektedir, bu yüzden bu tip mamalardan uzak durmanız en doğrusu olacaktır.

Kristal oranı fazla olan kedi mamaları, kedilerde bir takım sıkıntılara neden olur. En başta idrarda kanama, kusma ve damar tıkanıklığı gibi hastalıklara neden olmaktadır. Bu yüzden kalitesi kedi mamalarından uzak durmanız gerekiyor.

Kedi Mamasında Olması Ve Olmaması Gerekenler

Kedilerin sindirim sistemi, diğer evcil hayvanlara göre daha zayıftır. Bu da kedi mamasında fazla selüloz bulunması durumunda kedinin sindirememesine neden olmakla birlikte iç organlarının olumsuz yönde etkilenmesine neden olmaktadır.

GDO’lu ürünler, insanlarda olduğu gibi kedilerde de hastalıklara yol açmaktadır. Kedi maması alırken güvenilir bir markayı tercih etmeniz ve GDO içermemesine dikkat etmeniz gerekiyor.

Kedi Mamasında Olması Ve Olmaması Gerekenler

Kedinizle daha mutlu bir hayat yaşamak ve sevimliliği ile daha fazla sevinmek için sitemizden satışını yaptığımız kedi mamalarını gözden geçirebilir, hızlı sipariş özellikleri sayesinde kısa sürede elinizin altında olmasını sağlayabilirsiniz.

Kedi Mamaları
Kedi Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Kedi Kumu
Kedi Kumu
Köpek Konservesi
Köpek Konserve

Kedi Mamasında Olması Ve Olmaması Gerekenler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz. - zooplus türkiye

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır