Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

Kediler Suyu Sever mi?

Ana Sayfa » Genel » Kediler Suyu Sever mi?
Kediler Suyu Sever mi?

Herkesin bildiği bir gerçek, kediler suyu sevmezler hatta nefret ederler. Bu kesin bir bilgidir ancak her kedi suyu sevmez diye bir kaide de yoktur. Bu durum tamamen kedilerin cinsine ve türüne göre değişiklik gösterebilmektedir.

Kediler, evcil hayvanlar kategorisinin en sevilen hayvanlarıdır. Temizlikleri oldukça önemli olan bu minik dostlar, fıtratları gereği sudan nefret ederler. Ancak her ev kedisinin böyle olduğu söylenemez. Mesela Van kedisi, suyu aksine çok sever. Hatta ataları, serinlemek için Van Gölü’ne girip çıkarlarmış. Yani suyu sevip sevmemeleri ırklarından kaynaklanmaktadır.

Kediler suyu sever mi

Peki, kediler sudan neden nefret ederler veya hangi hallerde suyu sevmezler?

Kedilerin sudan korkmalarının nedeni aslında doğalarında olan bir durumdur. Bununla birlikte kediyi yıkamak da gerekiyor. Peki, böyle bir durumda kedi gerçekten tepki verir mi? Aslında vermez. Yani kediyi suya sokarken ürküterek yapmazsanız, kediniz zamanla buna alışacaklardır. Tabi ki tutup da kedinin üzerine su püskürtürseniz, anlık olarak su dökerseniz elbette ani bir refleks göstereceklerdir. Bilim insanları, kedilerin sudan korkmalarını ilk evcilleştirildiği dönemden öncesine dayandırmaktadırlar. Yabani kediler, timsahlardan korunmak için su kenarlarında çok fazla zaman geçirmezlerdir. Belki sudan korkmalarının nedeni, geçmişleri olabilir.

Kediler suyu sever mi

Tabi ki başında dediğimiz gibi bu durum da yine kedilerin ırkına göre değişmektedir. Mesela Asyalı Balıkçı kediler, sudan korkmanın aksine, iyi bir yüzücüdürler.

Su damlası kediler için büyüleyicidir

Ev kedilerinin hallerinden bazen en komiği de damlayan musluğa koşmalarıdır. Kediler, duş sesini duyduklarında hemen banyoya doğru koşarlar. Aslında suya tamamen girmeyi sevmezler fakat patilerini suya daldırmak onlar için büyük bir hobidir. Bunu değerlendirerek zaman içerisinde kediyi suya alıştırmak kolay olacaktır.

Kediler suyu sever mi

Kedinize banyo alışkanlığı kazandırabilirsiniz

Aslında kediler, köpeklerin aksine sürekli kendi temizliklerini yaptıkları için çok da banyo ihtiyacı hissetmezler. Ancak bazen kedilerin kokması durumu söz konusu olabilmektedir. Bu da deri hastalıklarının meydana gelmesini tetiklemektedir. Bu durumda banyo yaptırmak kaçınılmazdır. Kedinize banyo alışkanlığı kazandırmak için yavruluk dönemlerinden itibaren suyu sevdirmeniz gerekiyor. Dediğimiz gibi çok gerekli bir durum olmasa da en azından gerekli durumlarda kedinizin temizliğini yaptırırken banyo yaptırmanız, alışkanlık haline geldiğinden zor olmayacaktır.

Kediler Suyu Sever mi? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Muhabbet kuşları evde en çok ne kadar süre yalnız bırakılabilir? Hareketli Köpekler İçin Yetişkin Köpek Maması Türkiye’de gezilebilecek hayvanat bahçeleri Kedinizin eğlenerek yapacağı 5 egzersiz En çok satılan köpek maması Köpeğimi neden taramalıyım?

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz.

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır