Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

Kediniz aslında sizi çok seviyor

Ana Sayfa » Genel » Kediniz aslında sizi çok seviyor
Kediniz aslında sizi çok seviyor

Hayvanların dilinden anlamak, onlarla daha iyi iletişim kurmayı sağlar. Kediler ve köpekler… Her ne kadar daha çok köpekler için “sevgilerini hissettirirler” dense de aslında kediler de sevgilerini sahiplerine hissettirirler. Bunu anlamak için dillerinden anlamak yeterlidir.

Kediler, köpeklere göre daha gizli duyguludurlar. Yani köpekler gibi sevgilerini yüzünüzü yalayarak ya da üzerinize sıçrayarak göstermezler. Daha üstü kapalı şekilde; kuyruk hareketleriyle ya da bacaklarınızın arasında gezinerek sevdiklerini size belli etmeye çalışırlar. Tabi bunun dışında farklı jestler yaptıklarını da söylememiz gerekiyor. Peki, kediler sevgilerini nasıl ifade ederler ve bu ifadelerin bir manası var mıdır?

Kediniz sizi seviyor

Kafa ve bacak sürtünmeleri

Kediler, yapı itibari ile koku bırakan varlıklardır. Kafaları ve yanakları, bunun için yaratılmıştır adeta. Sahiplerinin bacakları arasında gezinirken kafalarını ya da yanaklarını sürtmeleri de bundan kaynaklanmaktadır. Kedi, kendi sahibi olduğunu bu şekilde anlar, sevdiğini ve sevilmek istediğini bu şekilde hissettirmeye çalışır.

Kedi kafa sürtünmesi

Yalama Seansları

Kediler arasında sık görülen hareketlerden biri de yalamadır. Özellikle de birden fazla kedi sahibi olanlar bu durumlarla daha fazla karşılaşırlar. Zaman zaman birbirlerini yalayan kediler, kafa ve yanakta olduğu gibi tükürük yoluyla aile bireylerini tanırlar. Sahiplerine de bu tip hareketlerde bulunan kediler, aslında sahiplerini sevdiklerini ve onları tanıdıklarını ifade etmeye çalışırlar.

Kedi yalama seansı

Yavaşça Göz Kırpmak

Kedi besleyicileri arasında “kedi öpücüğü” olarak da adlandırılan göz kırpması, kedilerde sahibine olan güven ve tanımanın işareti olarak tabir edilir. Kediniz size bakarak gözlerini ağır bir şekilde kırpıyor ve bunu yaparken de korkmuyorsa, kedinizin size alıştığını bilmenizde fayda vardır.

Kedi göz kırpması

Göbeklerini Göstermek

Minik dostunuz yanınızda iken çok rahat hareket ediyorsa, bunun anlamı; sizden emin olduğunu ve size güvendiğini göstermek demektir. Denk gelmişsinizdir, kediler yerde yuvarlanarak göbeklerini gösterirler. İşte tam da bu hareketten söz ediyoruz. Kediniz bu şekilde davranıyorsa, sizi seviyor ve size güveniyor demektir.

Kedi göbek göstermesi

Kedi Masajı

Kediler, rahat davranmayı seven varlıklardır. Henüz yavruluk döneminde anne kediden süt emerlerken minik patileriyle masaj hareketleri yaparlar. Yavruluk döneminde bunu yapmalarının amacı rahat süt emmektir. Ancak büyüyüp sahiplerine alıştıklarında da bu huylarını bırakmazlar, sahiplerinin kucağına atlayarak patileriyle masaj yaparlar. İşte bu hareket, kedinizin sizi sevdiğini gösteren harekettir.

Kedi masajı

Minik Dostunuz Peşinizde

“Kediler nankördür” tezini çürüten bir hareket de kedinizin sürekli peşinizde dolaşmasıdır. Ev içerisinde oda değiştirdiğinizde kediniz de peşinizden geliyor ve yakınınızdan sizi görebilmek için masa ya da daha farklı bir yüksekliğin üstüne çıkıyorsa, bu durum kedinizin size olan bağlılığını ve sevgisini göstermektedir.

Minik dostunuz peşinizde

Yukarıda saydıklarımızdan farklı olarak da kediler sahiplerine karşı sevgilerini hissettirirler. Bunlardan daha fazlasını ilerleyen zamanlarda güncel konularımızdan okuyarak kedinizle daha bir yakın olabilirsiniz.

Kediniz aslında sizi çok seviyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Köpeklerde Gençlik Hastalığı Nedir? Nasıl tedavi Edilir? Kedilerde bakımın önemi Kediniz ne diyor? Hareketli Köpeklerin Can Sıkıntısına Çareler Yavru Köpek Nasıl Beslenir? Balıklar için pratik bilgiler

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz.

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır