Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

Köpek Tasması Seçimleri Nasıl Yapılmalıdır?

Ana Sayfa » Köpek » Köpek Tasması Seçimleri Nasıl Yapılmalıdır?
Köpek Tasması Seçimleri Nasıl Yapılmalıdır?

Köpek tasmaları, köpeklerin eğitiminden sporuna kadar her şeyi için neredeyse kullanılır yani bir köpek sahibi olmuşsanız kesinlikle tasma konusunda düşünmeniz de gerekiyor.

Tasma seçerken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır, mesela köpeğin cinsi, yaşı ve büyüklüğü çok önemlidir, buna göre yapılacak tasma seçimi ile ihtiyaç duyduğunuz yerlerde daha rahat bir kullanım sağlayabilirsiniz. Elbette köpek tasması seçerken kullanılan malzeme de çok önemlidir, neticede köpeğin canını acıtacak bir tasmadan kesinlikle uzak durulması gerekiyor, mesela plastik malzemeler veya köpeğin boynunu acıtacak diğer malzemeler kullanılarak elde edilen tasma modelleri, köpeğinizin hoşuna gitmeyeceği için bu tip tasmalardan sakınmanız daha doğru olacaktır.

Köpek Tasması Seçimleri Nasıl Yapılmalıdır?

Köpek tasması çeşitleri ve seçimi

Köpek tasması seçiminde yapısı ve kullanılan malzemesi kadar üretim amacı da önemlidir. Bazı köpek tasmaları, süs amaçlı olarak üretilirler, sadece köpeğinize sağlayacağı görsel bir güzellik için kullanılabilen bu tasmalar, spor yaparken veya köpeğe eğitim verirken kullanılamaz, eğer köpeğinizle yürüyüşe çıkacaksanız bunun için üretilen tasma modellerini incelemeniz daha doğru olacaktır. Süs tasmaları her ne kadar başta gereksiz gibi görünse de aslında bunların tek amacı süs olsun diye değildir, bu tip tasmalar üzerine iletişim bilgileri ve köpeğin ismi yazılır olur da bir yerde kaybolduğunda sahibine kolaylıkla ulaşılabilmesi adına güzel bir fikir olduğunu belirtmemiz gerekiyor.

Köpek Tasması Seçimleri Nasıl Yapılmalıdır?

Tasma seçerken köpeğin rahatlığını ve köpeğinizin türüne göre ipinin uzunluk ve kısalığını göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Örneğin saldırgan bir köpek sahibi iseniz veya daha çok kıskanç bir yapıya sahip ise uzun tasma seçmeniz yanlış olacaktır, çünkü bu tip tasmalarla köpeğin kontrolünü sağlamak çok zordur bu da haliyle çevresine zarar verme durumu ile karşı karşıya kalmanıza neden olabilir.

Köpek Tasması Seçimleri Nasıl Yapılmalıdır?

Köpek tasmaları ne zaman kullanılmalıdır?

Aslında köpek tasması her zaman için kullanılabilir fakat amaç köpeği eğitmek ise küçük yaşlarda yani yavru iken tasmaya alıştırmanız en doğrusu olacaktır, bu dönemlerde tasmasına alışan minik dostunuz büyük ihtimalle vereceğiniz eğitimler karşısında da daha sağlıklı sonuç elde etmenizi sağlayacaktır. Tabi bunun dışında köpeğinizi gündelik olarak dışarı çıkartırken de tasma kullanmanızda fayda vardır, özellikle yavru köpeklerin dışarıya olan merakından dolayı kaybolmamaları için tasma kullanılması önerilen zamanlardandır.

Köpek Tasması Seçimleri Nasıl Yapılmalıdır?

20 ile 40 TL arasında değişen köpek tasması modellerinden ihtiyacınızı karşılayacak bir modeli seçmeniz en uygunu olacaktır. Sırf fiyatı ucuz veya pahalı diye seçim yapmanın kesinlikle doğru olmadığını bildirerek, sitemizden köpek tasmaları bölümünü inceleyebilirsiniz.

Köpek Tasması Seçimleri Nasıl Yapılmalıdır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Konserve Kedi Maması Evcil Sincap Türleri Yavru Ördekler Nasıl Beslenir? Appenzell dağ köpeği Kediler Pirelenince Ne Yapılması Gerekir? Balıklar İçin Püf Noktalar

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz.

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır