Köpek

Köpek Tasması Seçimleri Nasıl Yapılmalıdır?

Köpek tasmaları, köpeklerin eğitiminden sporuna kadar her şeyi için neredeyse kullanılır yani bir köpek sahibi olmuşsanız kesinlikle tasma konusunda düşünmeniz de gerekiyor.

Tasma seçerken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır, mesela köpeğin cinsi, yaşı ve büyüklüğü çok önemlidir, buna göre yapılacak tasma seçimi ile ihtiyaç duyduğunuz yerlerde daha rahat bir kullanım sağlayabilirsiniz. Elbette köpek tasması seçerken kullanılan malzeme de çok önemlidir, neticede köpeğin canını acıtacak bir tasmadan kesinlikle uzak durulması gerekiyor, mesela plastik malzemeler veya köpeğin boynunu acıtacak diğer malzemeler kullanılarak elde edilen tasma modelleri, köpeğinizin hoşuna gitmeyeceği için bu tip tasmalardan sakınmanız daha doğru olacaktır.

Köpek Tasması Çeşitleri 

Köpek tasması seçiminde yapısı ve kullanılan malzemesi kadar üretim amacı da önemlidir. Bazı köpek tasmaları, süs amaçlı olarak üretilirler, sadece köpeğinize sağlayacağı görsel bir güzellik için kullanılabilen bu tasmalar, spor yaparken veya köpeğe eğitim verirken kullanılamaz, eğer köpeğinizle yürüyüşe çıkacaksanız bunun için üretilen tasma modellerini incelemeniz daha doğru olacaktır.

Süs tasmaları her ne kadar başta gereksiz gibi görünse de aslında bunların tek amacı süs olsun diye değildir, bu tip tasmalar üzerine iletişim bilgileri ve köpeğin ismi yazılır olur da bir yerde kaybolduğunda sahibine kolaylıkla ulaşılabilmesi adına güzel bir fikir olduğunu belirtmemiz gerekiyor.

Tasma seçerken köpeğin rahatlığını ve köpeğinizin türüne göre ipinin uzunluk ve kısalığını göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Örneğin saldırgan bir köpek sahibi iseniz veya daha çok kıskanç bir yapıya sahip ise uzun tasma seçmeniz yanlış olacaktır, çünkü bu tip tasmalarla köpeğin kontrolünü sağlamak çok zordur bu da haliyle çevresine zarar verme durumu ile karşı karşıya kalmanıza neden olabilir.

İlgini Çekebilir:  Köpekler de psikolojiden anlar

Köpek Tasması Ne Zaman Kullanılmalıdır?

Aslında köpek tasması her zaman için kullanılabilir fakat amaç köpeği eğitmek ise küçük yaşlarda yani yavru iken tasmaya alıştırmanız en doğrusu olacaktır, bu dönemlerde tasmasına alışan minik dostunuz büyük ihtimalle vereceğiniz eğitimler karşısında da daha sağlıklı sonuç elde etmenizi sağlayacaktır. Tabi bunun dışında köpeğinizi gündelik olarak dışarı çıkartırken de tasma kullanmanızda fayda vardır, özellikle yavru köpeklerin dışarıya olan merakından dolayı kaybolmamaları için tasma kullanılması önerilen zamanlardandır.

Köpek Tasması Fiyatları

Köpek tasmalarının fiyatları tahmin edeceğiniz üzere değişmektedir. Dolayısıyla ihtiyacınız olan tasmayı belirledikten sonra en uygun tasmayı seçmeniz daha faydalı olacaktır. Köpek tasması fiyatları ortalama olarak 20 lira ile 1000 lira arasında değişmektedir. Bu yüzden ihtiyacınızı karşılayan tasmayı doğru seçmeniz oldukça önemlidir.

Gündelik hayatta kullanmak için,  30-50 TL arasında değişen köpek tasması modellerinden ihtiyacınızı karşılayacak bir modeli seçmeniz en uygunu olacaktır. Bu tasmayı seçerken köpeğinize zarar vermeyeceğinden emin olmanız gerekmetekdir. Sırf fiyatı ucuz veya pahalı diye seçim yapmanın kesinlikle doğru olmadığını bildirerek, sitemizden köpek tasmaları bölümünü inceleyebilirsiniz.

Kedi Mamaları
Kedi Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Kedi Kumu
Kedi Kumu
Köpek Konservesi
Köpek Konserve

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu