Köpek

Köpeğinizin Konforu İçin Özel Üretilen Köpek Yatağı Modelleri


Köpek Yatağı Seçimi

Köpek sahiplerinin ihtiyacı olan ürünlerden bir tanesi de köpek yataklarıdır. Köpeklerin konforlu bir alana ihtiyaç duymasının yanı sıra uyku kalitesinin artması için de gerekli bir üründür. Aynı zamanda köpeğinizin en sevdiğiniz koltuğu işgal etmesini istemeyebilirsiniz. Bu yüzden köpeklerin kendilerini rahat hissedecekleri bir alana ihtiyacı vardır.

Köpek yatağı satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken bazı unsurlar bulunur. Bunlar, köpeğin yaşı, boyutları, davranış şekilleri olarak sıralanabilir. Bu durumları göz önünde bulundurarak köpeğiniz için uygun bir yatak seçimi yapabilirsiniz.

Köpek Yatağı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Köpeğin Uyuma Şekli: Her köpek birbiriyle aynı şekilde uyumaz.  Bazı köpekler kıvrılarak uyumayı tercih ederken, bazıları boyuna yatarak uyumayı tercih eder. Köpeğinizin uyuma şeklini gözlemleyerek uygun bir yatak seçebilirsiniz.
  • Mevsim Koşulları: Köpekler mevsim koşullarına göre de farklı uyuma şekillerine bürünürler. Genelde kış aylarında kıvrılarak yatarken, yaz aylarında uzanarak yatmaktadırlar. Aynı zamanda yaz için daha serin bir materyale sahip bir yatak seçilmelidir. Örneğin yaz aylarında içerisinde yün bulunan bir yatak seçmek yanlış olacaktır.
  • Köpeğin Boyutları: Tabiki köpek yatağı seçerken köpeğin boyutları da önemlidir. Küçük köpek ırklarıyla büyük köpek ırklarının aynı yatakta yatması mümkün değildir. Bu yüzden köpeğinziin boyuna göre bir yatak seçmeniz gerekir. Bunun için köpeğinizin burnundan kuyruğuna kadar olan uzunluğu ölçün ve bulduğunuz sonuca 20-30 cm kadar ekleyin. Örneğin köpeğiniz 50 cm ise 70-75 cmlik bir yatak köpeğiniz için uygun olacaktır.
  • Malzeme Kalitesi: Köpek yataklarının malzemesi de önemlidir. Köpeğinizin uzun seneler boyunca kullanacağı bir yatağa sahip olacağını düşünürsek kaliteli bir yatak seçmenizi öneririz. Bunun yanı sıra yıkanabilir, koku ve alerji gibi sorunlara karşı üretilmiş olan yataklar da tercih edilebilir.
  • Konfor: Şüphesiz ki en önemli noktalardan bir tanesi köpeğin konforudur. Bunun için yumuşak dolgu malzemesine sahip yatak seçmek gerekir. Aynı zamanda hafızalı sünger olarak adlandırılan ve köpeğin vücut hatlarına uyum sağlayan yataklar tercih edilebilir.

Kullanım Kolaylığı

Köpek yatağı her ne kadar köpeğiniz için seçilmiş bir ürün olsa da size de uygun olması gerekir. Bu yüzden seçtiğiniz yatağın kolay temizlenebilir olması büyük bir avantaj olacaktır. Çünkü köpeklerin yataklarında kötü koku oluşumu, pire ve kir görülebilir.

Dekorasyon: Diğer bir unsur ise evinize uyum sağlamasıdır. Köpek yatağını koyacağınız yeri seçtikten sonra evinizin dekoruna uygun renkte ve modelde bir yatak seçebilirsiniz.

Malzeme Seçimi: Köpek yatağının doğaya uygun malzemelerden üretilmiş olması çevreye duyarlı olmanız için önemlidir. Geri dönüşüm ürünlerinden üretilmiş ve organik malzemelerden yapılmış yatak türlerine yönelebilirsiniz. Ayrıca bu yatak türleri diğerlerine oranla daha dayanıklıdır.

Köpek Yatağı Modelleri

Köpek yatakları farklı çeşitlerde bulunabilir. Yukarıda belirttiğimiz unsurlara dikkat ederek köpeğiniz için iyi bir yatak seçimi yapabilirsiniz. Köpeğiniz için uygun olabilecek yatak çeşitleri ise şunlardır:

Yuvarlak Köpek Yatakları

Köpekler yatakları arasında en çok tercih edilen yatak çeşidi, yuvarlak tipteki yataklardır. Özellikle kıvrılarak yatan köpekler için çok uygundur. Bu yataklar seçilirken kenarlarının bir miktar yüksek olması köpeğin daha konforlu hissetmesini sağlamakla beraber daha güvenli olacaktır. Soğuk havalarda kullanıma uygundur. Aynı zamanda yavru köpekler için de tercih edilebilir.

Yuvarlak köpek yataklarını incelemek için buraya tıklayabilirsiniz!

Yastık Tipi Köpek Yatakları

Yine en çok tercih edilen ve en pratik ürünlerden bir tanesidir. İçerisinde dolgu bulunan yastıklarla köpeğin rahat bir uyku çekmesi sağlanır. Özellikle uzanarak yatan köpekler için tercih edilmesi uygundur. Bu yataklar yapıları gereği rahat bir forma sahiptir. Eğer köpeğinizin eşyaları ısırma ve çiğneme gibi sorunları varsa, bu yatak tipini seçerken dayanıklı malzemelere yönelmenizi öneririz.

Yastık tipi köpek yataklarını incelemek için buraya tıklayabilirsiniz!

Oval Yatak Tipleri

Yine sık görülen yatak türlerinden bir tanesidir. Bu yatak türü genellikle büyük köpek ırkları için tercih edilir. Temel olarak yastık tipi ve yuvarlak tip yatakların birleşimi gibidir. Yuvarlak tipli yataklarda olduğu gibi kenarları yüksek olan bir yatak seçmek köpeğin daha konforlu bir alana sahip olmasını sağlayacaktır. Köpeğinizin boyutlarına göre oval yataklara yönelebilirsiniz.

Oval köpek yataklarını incelemek için buraya tıklayabilirsiniz!

Kapalı Yatak Türleri

Bazı köpekler kapalı alanlar içerisinde uyumayı tercih etmektedir. Bu yüzden bu köpeklerin uyudukları ortamın kapalı olması onları daha rahat ve güvende olmasını sağlayacaktır. Bu yüzden, çadır tipi olarak da bilinen üstü kapalı yatakları seçmek gerekir. Eğer köpeğinizin uyuduğu yerler karanlık ve kapalı bir alansa bu tür yataklara yönelmenizi tavsiye ederiz.

Kapalı köpek yataklarını incelemek için buraya tıklayabilirsiniz!

Paspas Türü Köpek Yatakları

Bu yatak türü, daha çok battaniye veya paspas olarak bilinmektedir. Yerde yatmayı seven köpekler için tercih edilebilir. Köpeğinizin uyumayı en çok sevdiği yere bu ürünü koyarak keyifli bir uyku çekmesini sağlayacaktır. Aynı zamanda yaz ayları için uygundur. Köpeklerin daha serin bir alanda uyumasına yardımcı olacaktır.

Paspas türü köpek yataklarını incelemek için buraya tıklayabilirsiniz!

Haşere ve Pire Kovucu Kedi Yatakları

Özel ürünlerden üretilmiş bu ürünler köpek yatağının üzerine kene, pire, böcek gibi canlıların gelmesini engeller. Böylece daha temiz ve daha güvenli bir yatak türüdür. Bu yüzden, çok tercih edilir. Aynı zamanda bu ürünler yatak haznesi olarak da satılmaktadır. Bu sayede köpek yatağınızı bu haznenin içerisine koyarak haşerelerden ve parazitlerden koruyabilirsiniz.

Haşere ve pire kovucu köpek yataklarını incelemek için buraya tıklayabilirsiniz!

Kedi Mamaları
Kedi Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Kedi Kumu
Kedi Kumu
Köpek Konservesi
Köpek Konserve

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
4-ekim-popup