Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

Köpeklerde eşya çiğneme nasıl durdurulur?

Ana Sayfa » Köpek » Köpeklerde eşya çiğneme nasıl durdurulur?
Köpeklerde eşya çiğneme nasıl durdurulur?

Köpek sahiplerinin en çok sıkıntı yaşadıkları konulardan biri de köpeklerin çiğneme problemidir. Aslında köpekler, doğal hayatları ile kabul edildiklerinde sorun oluşturabilecek bir durum kalmıyor ortada lakin değerli eşyaların çiğnememesi elbette köpek sahipleri için sıkıntıların meydana gelmesine neden olur.

Köpeklerin evdeki eşyaları çiğnemelerinin nedenleri de farklıdır, bazen yalnızlık bazen de stresten bunu yaparlar, genel olarak sebepleri ise şunlardır;

Köpeklerde eşya çiğneme nasıl durdurulur?

  • Yalnız kalma ve sıkıntı
  • Ayrılık korkusu, endişe ve sahiplerinden uzak kalma sorunu
  • Yavru köpeklerde dişlerin kaşınması
  • Fobi veya bir tür korku
  • Bazen de sezgisel olarak da bunu yapabilirler.

Köpeklerin evdeki eşyaları çiğneme sebepleri temel olarak yukarıda saydıklarımızdır. Peki, bu problemi aşmak ve artık bu alışkanlıklarını terk etmeleri için neler yapılabilir? Sizin için araştırdığım bu konu üzerinde yaptığım değerlendirmeleri inceleyerek siz de köpeğinizle yaşadığınız bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Köpeklerde eşya çiğneme nasıl durdurulur?

Köpeklerde eşya çiğneme nasıl durdurulur?

Köpeğinizin çiğneme alışkanlığı marka veya kaliteli bir üründen kaynaklı değildir, onlar için çiğnenebilecek her şey makuldür. Bu yüzden köpeğinizdeki bu davranışı ortadan tamamen kaldıramıyorsanız, en azından sıradan eşyaları çiğnemelerine müsaade edebilirsiniz. Tabi ki kesin tedavi yöntemleri için uygulanabilecek bazı şeylerin olduğunu söyleyelim.

Köpeklerde eşya çiğneme nasıl durdurulur?

  • Köpekler bazı şeyleri bazı şeylerden daha fazla severler, mesela bir ayakkabı olabilir. Bu durumda yapmanız gereken ayakkabıya elma sirkesi sürebilirsiniz. Tabi bazı şeylere alıştırmak için de köpeğinizin seveceği tatlandırıcıları deneyebilirsiniz.
  • Köpekler, sahiplerinin komutlarını ses tonuna göre uygularlar, eğer köpeğinizi bir şeyler çiğnerken görürseniz kesin bir komutla yapmaması konusunda uyarın, köpeğiniz bunun yanlış bir davranış olduğunu anlayacak ve muhtemelen zamanla bu huyunu terk edecektir.
  • Köpeklerde eğitim çok önemlidir, “itaat eğitimi” ise kendi başına önemli bir konudur, bu nedenle köpeğinize itaat eğitimi vermeyi de ihmal etmemeniz gerekiyor.
  • Eğitim verirken ve komutları öğretirken en önemli şeylerden biri de “bırak” komutunu öğretmektir.

Köpeklerde eşya çiğneme nasıl durdurulur?

Köpeğinizle daha iyi bir diyalog kurmak ve yapmasını istemediğiniz şeylerden vazgeçirmek için yukarıda saydığım yöntemleri kullanarak bunu başarabilirsiniz, tabi aşırı bir alışkanlığı varsa veteriner uzmana göstermenizde fayda vardır.

Kedi Mamaları
Kedi Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Kedi Kumu
Kedi Kumu
Köpek Konservesi
Köpek Konserve

Köpeklerde eşya çiğneme nasıl durdurulur? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Doğru mama nasıl seçilir? Köpekler Soğuk Su İçebilir Mi? Kış geldi, sokak hayvanlarını unutmayalım! Evcil Hayvan Besleme Kuralları Köpeğim titriyor, neden olabilir? Yavru tavşanlara nasıl bakılır?

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz. - zooplus türkiye

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır