Hoşgeldiniz

Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

Evde yılan bakılabilir mi?

Ana Sayfa » Sürüngenler » Evde yılan bakılabilir mi?
Evde yılan bakılabilir mi?

Yılanlar, daha çok tropik alanda yaşayan ve çöl ortamına ayak uyduran hayvanlardır. Evcil olarak beslenmesi tehlikeli olsa da ülkemizde veya dünyanın farklı yerlerinde evde yılan bakanlar vardır.

Evde yılan bakmak, bazen son derece tehlikeli bir işe dönüşebilir. Soğukkanlı oldukları için içgüdüsel olarak kendilerini sürekli korumak zorunda hissederler ve bu nedenle karşısındakinin bir bakıcı olmasına bakmaksızın saldırabilirler. Tabi ki bazı yılanlar zehirsiz oldukları için evde bakılabilirler. Işık ve ısı oranı ayarlanmış bir yerde yılan bakmak mümkündür. “Vivaryum” denen bu ortamlara sahip olanlar biraz da cesaretlerini topladıklarında evde yılan bakabilirler.

Evde yılan bakılabilir mi?

Evde yılan nasıl beslenir?

Sürüngenler arasında en az tercih edilen ırklar yılanlardır. Tehlikeli ve bakımı zor olduğu için pek tercih edilmiyorlar. Ama yukarıda da belirttiğim gibi uygun şart ve ortamlar hazırlandığında ve bakım için gerekli bilgi edinilerek bakımı üstlendiğinde evde yılan bakmak için herhangi bir sorun yoktur. Evde yılan bakan kişilerin diğer evcil hayvan sahiplerine göre daha dikkatli olmaları gerekmektedir. Uygun yaşam şartları ile birlikte beslenmesi, bakımı ve rutin kontrollerinin yapılması çok önemlidir.

Evde yılan bakılabilir mi?

Evde hangi yılanlar bakılabilir?

Bazı yılan eğiticileri için yılan ırkı fark etmeksizin her türlü yılana bakabiliyorlar. Belgesellerden veya filmlerde görülen kobra ve diğer tehlikeli yılanlar evcil olarak bakılabiliyor. Ancak ülkemizde veya dünyanın diğer yerlerinde daha çok evcil olarak bakılan yılanlar; piton yılanı ve boğa yılanı olarak görülmektedir. Boğa yılanları bakılan evcil yılanlar arasında olsa da piton yılanı daha fazla beslenmektedir. Bunun nedeni boğa yılanlarının aşırı derecede büyümesidir. Piton yılanları; bulundukları ortama göre büyürler yani ortamları ne kadar büyükse o kadar büyürler, tabi bu yılanlar arasında da en çok tercih edilen ırk “ball piton” yılanıdır.

Evde yılan bakılabilir mi?

Ball piton yılanı, zararsız yılanlar arasında yer alır. Adını korktuğunda top şeklinde yuvarlanmasından alır. Ball piton yılanları beslenirken dikkat edilmesi gereken en önemli konu, ele alındığında başı okşandığında hoşuna gitmiyorsa ısrarcı olmamak gerekiyor. Zira her ne kadar tehlikesiz yılanlar arasında yer alsa da agresif davranarak sahibine zarar verebilir.

Evde yılan bakılabilir mi?

Yılanlar ne yer?

Evde yılan bakmak her ne kadar kolay olsa da beslenmelerinde zorlanılmadığını söylemek doğru değildir. Yılanlar, kemirgenler ve canlılarla beslenirler yani bu durumda elinizin altında sürekli yılanınıza verebileceğiniz kemirgen türü hayvanların olması gerekmektedir.

Kedi Mamaları
Kedi Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Kedi Kumu
Kedi Kumu
Köpek Konservesi
Köpek Konserve

Evde yılan bakılabilir mi? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Dünyanın en büyük akvaryumu Erkek kediler ne zaman kısırlaştırılmalı? Köpeklerin sevdiği şeyler Kediniz aslında sizi çok seviyor Köpeklerde Obezite Kedilerin En Sevdiği Şeyler

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz. - zooplus türkiye

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır

MENÜYÜ KAPAT
ÜYE PANELİ