Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

Sevimli dostum ile bir gün

Ana Sayfa » Köpek » Sevimli dostum ile bir gün
Sevimli dostum ile bir gün

Geçtiğimiz sene yavru bir köpek almıştım. İlk günden bu yana köpeğimle geçirdiğim her an benim için paha biçilmez değere sahip olmaya başladı. Ancak başlarda acemi olduğumdan dolayı mama konusunda ve bakımı konusunda çok fazla bilgiye sahip değildim. Bazen “acaba yanlış bir şey yaptım mı?” diye kendimi sorgulamıyor da değilim.

Köpek bakımı için uzmanlara başvurun

İlk köpeğime sahip olduğum dönemlerde nasıl davranmam gerektiği hakkında bilgi almak için internet sitelerinde gezinmeye başladım. Doğrusu içime sinmemiş olsa da önerilen bazı yöntemleri uygulamaya koyuldum. Faydalı ve faydasız demeden uyguladığım bazı yöntemler, meğer köpeğim için çok da iyi değilmiş… Bunu çok sonradan anladım. Bir gün televizyon seyrederken evcil hayvanlara nasıl davranılması gerektiği ile ilgili bir uzmanın değerlendirmeleri ile karşılaştım. Uzman; “Yeni evcil sahibi olan kişilerin kesinlikle uzman birine danışarak yem ve mama seçiminde bulunmaları gerekiyor” diyordu. İlk zamanlarda “basit bir konu için bir uzmana danışmaya ne gerek var?” demiştim ama sonraları bunun ciddi bir konu olduğunu daha iyi anladım.

evcil hayvanlar

Her insan hayvanları sever. Kimileri bu sevgilerini daha yakından hissettirmek için evlerine evcil bir hayvan alırlar. Ancak her insan hayvan bakımında deneyimlidir diye bir kaide yoktur. Bu nedenle yeni sahip olduğunuz bir evcil hayvanın beslenmesinden bakımının nasıl yapılması gerektiğine varıncaya kadar konusunda uzman olan birinden yardım almanız gerekiyor. Yani deneme yanılma yöntemleri yerine daha isabetli köpek maması, yine başkasının hayvanlarından yola çıkarak kedi aksesuarları almak yerine daha bilinçli kişilerin (uzmanların) önerilerini dinlemeniz ve dikkate almanız, hayvanınızı açısından çok daha sağlıklı olacaktır.

Kedi bakımı

Kedi ve köpeklerin bakımı dikkat ister.

Hatırlanacağı üzere sitemizde “yavru köpek nasıl beslenir?” diye bir konu açmıştık. Bu konuyu açmamızın tek nedeni bilinçli bir şekilde köpeğinize sahip çıkabilmenizdi. Aynı durum, kedi ve diğer hayvanlar için de geçerlidir. Yani basit usuller ya da faydası tespit edilmemiş şekilde hayvan bakımı ve beslenmesi yapmanın doğru olmadığını bilmek gerekiyor. Bu konuda kendini geliştiren hatta uzmanlık alanı olan birinden yardım alarak evcil hayvanınıza sahip çıkmanız çok daha doğru olacaktır.

köpek bakımı

Evcil hayvanlarınızı severken nasıl davranmanız gerektiğine, beslenmelerinde nelere dikkat etmeniz gerektiğine ve diğer tüm konular hakkında bilen bir kişiden yardım almanız, minik dostunuzla daha hış vakit geçirmenizde yardımcı olacaktır.

Kedi Mamaları
Kedi Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Kedi Kumu
Kedi Kumu
Köpek Konservesi
Köpek Konserve

Sevimli dostum ile bir gün - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz. - zooplus türkiye

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır