Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

Tüy Toplama Eldiveni: Kedilerde Tüy Bakımı İçin En Basit Yöntem

Ana Sayfa » Genel » Tüy Toplama Eldiveni: Kedilerde Tüy Bakımı İçin En Basit Yöntem
Tüy Toplama Eldiveni: Kedilerde Tüy Bakımı İçin En Basit Yöntem

Kedinizi bakımlı ve düzenli olarak fırçalamak, hem kürk hem de cilt sağlığı için gerçekten önemlidir, ancak bazı kediler kendilerinin fırçalanmasından hoşlanmadıkları için zorluk çıkartabiliyor. Bu gibi durumlar için kedi tüy toplama eldiveni kullanmak en iyi seçeneklerden bir tanesidir. Bu eldivenler kedilerin tüylerine özel olarak üretilmektedir. Aynı zamanda pratik olduğu kadar işlevseldir. Üstelik çoğu kedi bu eldivenlerin hislerinden hoşlandığı için, sorun yaratmamaktadır. Bu yazımızın içerisinde kedi tüy toplama eldivenleri hakkında gerekli bilgiyi bulabilirsiniz.

Kedi Tüy Toplama Eldivenleri İşe Yarıyor Mu?

Bu eldivenlerin işe yaradığını söylemek yanlış olmayacaktır. Hatta, standart bir fırça yerine eldiven tercih ederseniz, kediniz de mutlu olacaktır. Çünkü çoğu kedi ırkı bu eldivenleri fırçaların yerine tercih edecektir.

Ayrıca temizlenmesi çok kolaydır. Kauçuk bakım eldivenleri, kullanım sırasında toplanan kirleri veya tüyleri toplamak oldukça kolaydır. Tüyler toplandıktan sonra suyun altında kolayca yıkanabilir.

Tüy toplama eldivenlerinin en büyük avantajı ise kediler için masaj hissi yaratmasıdır. Kedinizin tüylerini kolayca toplarken, rahatsız olmamasını ve bu işten keyif almasını izleyebilirsiniz.

Kedi Tüy Toplama Eldivenleri Nasıl Kullanılır?

Aslında, standart olarak kedileri fırçalama işlemi ile aynı şekilde kullanılmaktadır. Burada temel amaç kedilerin üzerinde birikmiş ölü tüylerin toplanmasıdır. Bu ürünlerin avantajı ise kedilerin hoşuna gitmesidir.

Bu nedenle, kedi eğlenceli bir ruh halindeyken tüy toplama eldivenini kullanabilirsiniz. Öncelikle eldiveninizi takın ve kedinizin rahat bir durumda olmasını bekleyin ve yavaşça başlayın. Daha sonra kedinizi nazik hareketlerle sevmeye başlayın. Bu süre içerisinde kedinin ölü tüyleri eldivenin içerisinde toplanacaktır.

Yeteri kadar bakım yapıldıktan sonra işlem tamamlanmış demektir. Önemli olan nokta ise bakım sürelerini uzatmamaktır. Aksi halde kediniz bu durumdan hoşlanmayacak ve bir daha eldivenle bakım yapmanızı istemeyecektir.

Kedi Tüy Toplama Eldiveni Nasıl Seçilir?

Buradaki ilk endişeniz (her şeyde olduğu gibi) evcil hayvanınızın güvenliği ve konforu olmalıdır. Kediler için ucuz bakım eldivenlerinin düşük kaliteli malzemelerden yapılması muhtemeldir ve potansiyel olarak kedinizin cildine zararlı olabilecek plastikleri içerir.

Kaliteli bir eldiven sahibi olmak çok pahalı olmamakla beraber, uygun fiyata oldukça kaliteli tüy toplama eldivenleri bulunmaktadır. Bu eldivenler hem kendiniz hem de kediniz için rahatlık açısından aradığınız tüm özelliklere sahiptir.

En önemli nokta, eldivenin üzerinde yumuşak, ancak dayanıklı kauçuk uçlara sahip olmasıdır. Bu sayede kediniz rahatsızlık hissetmeyecek, tam tersine bu durumdan keyif alacaktır. Aynı zamanda bu tür eldivenlerin ömürleri daha uzundur.

Son olarak seçeceğiniz eldivenin tarakları arasındaki boşluk ne çok ne de az olmaldıır. Özellikle çok sık olan eldivenler kedilerin tüylerini çekebilir ve canlarını acıtabilir.

Kedi Tüy Toplama Eldivenlerini İncelemek İçin Tıklayın!

Kedi Mamaları
Kedi Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Kedi Kumu
Kedi Kumu
Köpek Konservesi
Köpek Konserve

Tüy Toplama Eldiveni: Kedilerde Tüy Bakımı İçin En Basit Yöntem - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz. - zooplus türkiye

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır