Kedi

Tüy Toplama Eldiveni: Kedilerde Tüy Bakımı İçin En Basit Yöntem

Kedinizi bakımlı ve düzenli olarak fırçalamak, hem kürk hem de cilt sağlığı için gerçekten önemlidir, ancak bazı kediler kendilerinin fırçalanmasından hoşlanmadıkları için zorluk çıkartabiliyor. Bu gibi durumlar için kedi tüy toplama eldiveni kullanmak en iyi seçeneklerden bir tanesidir. Bu eldivenler kedilerin tüylerine özel olarak üretilmektedir. Aynı zamanda pratik olduğu kadar işlevseldir. Üstelik çoğu kedi bu eldivenlerin hislerinden hoşlandığı için, sorun yaratmamaktadır. Bu yazımızın içerisinde kedi tüy toplama eldivenleri hakkında gerekli bilgiyi bulabilirsiniz..

Kedi Tüy Toplama Eldivenleri Nasıl Kullanılır?

Aslında, standart olarak kedileri fırçalama işlemi ile aynı şekilde kullanılmaktadır. Burada temel amaç kedilerin üzerinde birikmiş ölü tüylerin toplanmasıdır. Bu ürünlerin avantajı ise kedilerin hoşuna gitmesidir.

Bu nedenle, kedi eğlenceli bir ruh halindeyken tüy toplama eldivenini kullanabilirsiniz. Öncelikle eldiveninizi takın ve kedinizin rahat bir durumda olmasını bekleyin ve yavaşça başlayın. Daha sonra kedinizi nazik hareketlerle sevmeye başlayın. Bu süre içerisinde kedinin ölü tüyleri eldivenin içerisinde toplanacaktır.

Yeteri kadar bakım yapıldıktan sonra işlem tamamlanmış demektir. Önemli olan nokta ise bakım sürelerini uzatmamaktır. Aksi halde kediniz bu durumdan hoşlanmayacak ve bir daha eldivenle bakım yapmanızı istemeyecektir.

İlginizi Çekebilir: Tüy Yumağı Sorunu Yaşayan Kediler İçin 10 Tavsiye

Kedi Tüy Toplama Eldiveni Kullanıcı Yorumları

kedi tüy toplama eldiveni

Bu eldivenlerin işe yaradığını söylemek yanlış olmayacaktır. Hatta, standart bir fırça yerine eldiven tercih ederseniz, kediniz de mutlu olacaktır. Çünkü çoğu kedi ırkı bu eldivenleri fırçaların yerine tercih edecektir.

Ayrıca temizlenmesi çok kolaydır. Kauçuk bakım eldivenleri, kullanım sırasında toplanan kirleri veya tüyleri toplamak oldukça kolaydır. Tüyler toplandıktan sonra suyun altında kolayca yıkanabilir.

Tüy toplama eldivenlerinin en büyük avantajı ise kediler için masaj hissi yaratmasıdır. Kedinizin tüylerini kolayca toplarken, rahatsız olmamasını ve bu işten keyif almasını izleyebilirsiniz

İlginizi Çekebilir:  Kedilerde Neden Tüy Dökülür?

Kedi Tüy Toplama Eldiveni Nasıl Seçilir?

Buradaki ilk endişeniz (her şeyde olduğu gibi) evcil hayvanınızın güvenliği ve konforu olmalıdır. Kediler için ucuz bakım eldivenlerinin düşük kaliteli malzemelerden yapılması muhtemeldir ve potansiyel olarak kedinizin cildine zararlı olabilecek plastikleri içerir.

Kaliteli bir eldiven sahibi olmak çok pahalı olmamakla beraber, uygun fiyata oldukça kaliteli tüy toplama eldivenleri bulunmaktadır. Bu eldivenler hem kendiniz hem de kediniz için rahatlık açısından aradığınız tüm özelliklere sahiptir.

En önemli nokta, eldivenin üzerinde yumuşak, ancak dayanıklı kauçuk uçlara sahip olmasıdır. Bu sayede kediniz rahatsızlık hissetmeyecek, tam tersine bu durumdan keyif alacaktır. Aynı zamanda bu tür eldivenlerin ömürleri daha uzundur.

Son olarak seçeceğiniz eldivenin tarakları arasındaki boşluk ne çok ne de az olmalıdır. Özellikle çok sık olan eldivenler kedilerin tüylerini çekebilir ve canlarını acıtabilir.

Kedi Tüy Toplama Eldivenlerini İncelemek İçin Tıklayın!

Sık Sorulan Sorular

Kediler Neden Çok Tüy Döker?

Kediler mineral ve protein içeren kaliteli mama kullanmadıklarında tüyleri çok sık dökülür.

Kedi Tüyü İnsana Zarar Verir mi?

Kedi tüyü insanlarda herhangi bir kistte neden olmamaktadır.

Kedi Tüyü Astımı Tetikler mi?

Kedi tüyü astım hastalarını, sağlığı açısından olumsuz yönde etkiler.

Kedi Alerjisi Astım Yapar mı?

Kedi tüyü astımı, tetiklemesine etki eder.

Tüy Toplama Eldiveni Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Videoyu İzleyebilirsiniz!

Kedi Mamaları
Kedi Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Kedi Kumu
Kedi Kumu
Köpek Konservesi
Köpek Konserve

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Kedim taranmayı pek sevmediği için alternatif bir çözüm arıyordum, vermiş olduğunuz bu bilgi gerçekten işeme çok yaradı, eldivenle taramak hem kedimin hoşuna gidiyor hemde daha kolay 😌

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
4-ekim-popup