Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

Kedilerde Tüy Bakımı

Ana Sayfa » Kedi » Kedilerde Tüy Bakımı
Kedilerde Tüy Bakımı

Evcil hayvanların en titizleri kedilerdir. Kediler, kendi temizliklerini kendi başlarına yapan hayvanlar olup uykuya en düşkün miniklerdir.

Eğer bir kedi sahibi iseniz yukarıda söylediklerime elbette yakından tanıklık ediyorsunuzdur. Gününü ya uykuyla geçirir kediniz veya kendini temizlemekle, bazen bu davranışlarından insan kedinin damat gibi süslenip püslendiğini düşünmeye başlar. Ama öyle değil, kediler sadece çok titiz oldukları için bu davranışları sergilerler.

Kedilerde Tüy Bakımı

Tabi bir kedi kendi kendini her ne kadar temizlemeye alışık olsa da bunu gözden kaçırıp kediden uzak durmak veya gerekli bakımı yapmamak gibi bir hataya düşmeyin, her ne kadar tüylerinin bakımından hoşlanmasa da kedinizi buna alıştırmaya çalışın ve tüy bakımını yapmaya başlayın.

Kedilerde Tüy Bakımı

Kedi tüy bakımına nasıl başlanır?

Kediler aslında elde tutulmayı pek seven hayvanlar değiller, daha çok sahiplerine sürtünmekten hoşlanırlar yani “ben yaparım ama sen yapamazsın…” Bunun için kediniz henüz yavru iken sahiplenmeniz ve kendinize alıştırmanız gerekiyor. Tüy bakımı yapabilmeniz için kedinizin size çok alışık olması ve sizden ona zarar gelmeyeceğinden emin olması gerekiyor.

Kedilerde Tüy Bakımı

Kedinizin tüy bakımını yapmaya başlamak için uygun zamanı tespit etmeniz çok önemlidir. Bunun için yemek sonralarını seçebilirsiniz. Tabi ilk başlarda sıkmamak kaydıyla yani 5-10 dakikalık seanslar uygulayarak işe koyulabilirsiniz ve burada da dikkat etmeniz gereken husus, kediniz bu durumdan rahatsızlık duyuyorsa çok sıkmadan bırakın. Bu şekilde uygun zamanları yakalayarak kedinizin tüy bakımını yapmaya devam edin, kediniz kendisine zarar verilmediğinden emin olduktan sonra işiniz daha da kolaylaşacaktır.

Kedilerde Tüy Bakımı

Kedi fırçası nasıl olmalıdır?

Kedilerde tüy bakımı, cansız tüylerin vücutlarından atılmasını sağlar, bit ve pire oluşumunu engeller ve tüylerinin daha parlak bir görünüme sahip olmasına katkıda bulunur. Peki, kedi fırçası nasıl olmalıdır?

  • İnce dişli ve metal olması
  • Yumuşsak olması
  • Kedinizin vücuduna değerken kedinin hoşuna gitmesi.

Kedilerde Tüy Bakımı

Bu üç önemli özelliğe dikkat ederek kedi fırçası seçerseniz ve işe dediğim şekilde koyulursanız kedinizin bakımını yapmak çok daha rahat olacağı gibi aynı zamanda kedinizin daha sağlıklı tüylere sahip olmasını da sağlayabilirsiniz. Her zaman dediğim gibi; kedileri veya köpekleri bir şeylere alıştırmak istiyorsanız ve bunun için gerekli eğitimlere başlamaya niyetli iseniz kesinlikle çok sabırlı ve dikkatli davranmanız gerektiğini unutmayın.

Kedilerde Tüy Bakımı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Balık yemi Köpek mamalarında tercih Yavru Ördeklerin Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır? Kedi maması alırken dikkat edin Köpeklerin Sevdiği Mamalar Konuşturmak İçin En İdeal 3 Kuş Türü

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz.

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır