Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

Yavru kedi alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Ana Sayfa » Kedi » Yavru kedi alırken nelere dikkat etmeliyiz?
Yavru kedi alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Sevecen ve sempatik tavırlarıyla sahiplerinin ilgisini üzerlerine çekmeyi başaran kediler, evcil hayvanlar arasında en çok tercih edilen varlıklardır. Peki, yavru kedi alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Yavru kedi alırken…

Kediler, ilgi isteyen ve sorumluluk gerektiren hayvanlardır, psikolojik bunalım geçirebilen, yalnızlığa çok fazla tahammül edemeyen hayvanlar, sahiplerinden ilgi görmeyi çok fazlasıyla isterler. Dolayısıyla yavru kedi almadan önce tüm bu sorumlulukları yerine getirip getiremeyeceğiniz konusunda kendinizi sınamanız gerekiyor.

Yavru kedi alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Her kedi aynı hareketliliğe sahip değildir, genel olarak günün ortalama 18 saatini uykuyla geçiren kediler, zaman zaman cins ve karakter yapılarından dolayı daha fazla hareketli veya daha az hareketli olabilirler. Bu durum daha çok ırklarını ilgilendirdiği için öncelik olarak nasıl bir kedi sahiplenmek istediğiniz konusunda karar vermeniz gerekiyor; çok hareketli bir kedi mi yoksa uysal bir kedi mi?

Yavru kedi alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Kedilere karşı alerjisi olanların yavru kedi alırken çok dikkat etmeleri gerekiyor. Bazı kediler uzun tüylü oldukları gibi çok fazlasıyla tüy dökebilirler aynı zamanda, alerjisi olan kişilerin bu tip kedilerden uzak durmaları gerekiyor. Bir de çocuklu ailede kedi beslemeyi düşünüyorsanız yine bu konuda çocuklarınızın kedilere karşı alerjilerinin olup olmadığını da çözüme kavuşturmanız gerekmektedir. Kısacası yavru kedi alırken dikkat edilmesi gereken en temel koşul, kedi alacak kişinin kendi durumudur.

Yavru kedi alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Sokak kedisi eve alınabilir mi?

Kedi ırklarını incelediğinizde “sokak kedisi” diye bir ırkın olmadığını göreceksiniz. Sadece sokakta yetiştikleri için bu isim yakıştırılmaktadır. Aslında çoğu kedinin kendine göre bir ırkı vardır. Amerikan kedisi, Ankara kedisi, Van kedisi veya adını bilmediğimiz birçok kedi ırkı. Bunların her birinin de yine kendine göre bir karakter yapısı vardır ve eve almada herhangi bir sakınca yoktur. Sadece burada dikkat edilmesi gereken detay, yukarıda da söylediğimiz durumlar ve bunların haricinde yavruluk dönemini aşıp aşmadığıdır. Annesi olan bir kedi eğer çok küçük ve anne sütüne ihtiyacı varsa sokakta kalması kedi sağlığı açısından daha yararlı olacaktır fakat sahipsiz kalmış bir kediyi eve almak ve süt ihtiyacını kişinin kendi başına gidermesi kedinin sağlığı için en iyisi olacaktır…

Kedi Mamaları
Kedi Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Kedi Kumu
Kedi Kumu
Köpek Konservesi
Köpek Konserve

Yavru kedi alırken nelere dikkat etmeliyiz? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Köpekler Neden Kokar? Köpeklerde Koku Yapan Hastalıklar Balıklar İçin Püf Noktalar Su kaplumbağası bakımı Evde yılan bakılabilir mi? Kedi ile Kuş Aynı Evde Yaşayabilir Mi? Apartmanda yaşıyorsak hangi köpekleri tercih etmeliyiz?

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz. - zooplus türkiye

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır