Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

Kedi bakımı hakkında bilinmesi gerekenler

Ana Sayfa » Genel » Kedi bakımı hakkında bilinmesi gerekenler
Kedi bakımı hakkında bilinmesi gerekenler

Evcil hayvanlar arasında en çok tercih edilen hayvanlardan biri de kedilerdir. Kediler, oyun oynamayı seven, şımarık biraz da haylaz hayvanlardır. Bu nedenle sürekli olarak bakıma ihtiyaç duyan hayvan türleridir. Peki, kedi bakımı nasıl yapılır?

Yavru kediler, ilk eve getirildiği günden itibaren bakımlarına özen gösterilmesi gereken hayvanlardır. Tüy yumağı gibi duran bu minik dostların tüylerini öncelikle göze almanız gerektiğini ve günlük olarak tüylerine bakım yapmayı unutmamanız gerekiyor. Aksi halde kısa sürede bitlenme ya da cilt hastalıklarına maruz kalmalarına neden olabilirsiniz. Kedi maması alırken de aynı hassasiyete sahip bir şekilde davranmanız gerekiyor.

Kedi bakımı

Kediniz ile daha iyi vakit geçirebilmek için eve getirdiğiniz günden itibaren (özellikle ilk zamanlarda) çok dikkatli davranmanız gerekiyor. Evinize ve ev içerisindekilere alışması için ona biraz zaman tanıyın. Yani bir anlamda sosyalleşmesi konusunda biraz sabırlı olmanızda yarar vardır. İlk eve geldiği zaman doğasından veya alıştığı ortamdan uzak kalması, kedi üzerinde psikolojik bir travma geçirmesine neden olabilecektir. Ancak bunun kısa süreli olduğunu bilerek hareket edin ve size uyum sağlaması için biraz zaman tanıyın.

Kedi bakımı

Kedinizin cinsine göre kedi maması tercihinde bulunmanız, kedinizin sağlıklı bir şekilde büyümesi için oldukça faydalı olacaktır. Bazı kediler kuru mama tercih ederken bazıları da yaş mama daha çok tercih edebilmektedir. Bu nedenle biraz zaman geçirmeniz gerektiğini ve bu zaman içerisinde verdiğiniz mamalardan hangisini daha çok sevdiğini analiz etmenizde yarar olacaktır.

Kedi bakımı

Kediniz, ilk eve geldiğinde çevresindeki eşyalar gözüne çok büyük gelecektir. bu durum, kedinin ürkmesine neden olabilir. Bu nedenle ilk zamanlarda bir evcil hayvan mağazasından kendiniz için bir kafes ve rahat bir yatak temin etmeniz en doğrusu olacaktır. Tabi kedinizi kuru havadan uzak tutmanız gerektiğini bilmek şartıyla.

Kedi bakımı

Kediler, bakıma ihtiyaç duyan hayvanlardır, biraz da beslenmesinde dikkat gerektiren hayvan türleridir. Kedinizin emniyeti için pencereleri kapalı tutmanız size yardımcı olacaktır. Bununla birlikte evinizde şömine veya soba bacası varsa ve eğer kedi buna ulaşabilecek durumda ise mutlaka buraları kapalı tutmanız gerekmektedir.

Kedi bakımı

Yukarıda verdiğimiz bilgiler doğrultusunda kedi bakımı yaparsanız minik dostlarınızla daha iyi iletişim kurabilir, onlarla daha güzel vakit geçirebilirsiniz.

Kedi bakımı hakkında bilinmesi gerekenler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ofiste Evcil Hayvan Beslemek Hayvanlar hakkında ilginç bilgiler Köpeklere Hangi Aşılar Yapılmalıdır? Aşının Önemi Köpekleri serinleten fikirler Evcil hayvan bakımı Sokakta yaralı hayvan görünce ne yapmalıyız?

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz.

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır