Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

Apartmanda yaşıyorsak hangi köpekleri tercih etmeliyiz?

Ana Sayfa » Köpek » Apartmanda yaşıyorsak hangi köpekleri tercih etmeliyiz?
Apartmanda yaşıyorsak hangi köpekleri tercih etmeliyiz?

Birçok köpek cinsi bulunur ve her birinin yaşam alanı ve karakteristik özellikleri farklıdır. Şehirde yaşayanların sıklıkla tercih ettikleri köpekler, dikkatli şekilde tercih edildiğinde şehrin en kalabalık yerlerinde de yaşayabilirler.

Apartman hayatında yaşamayı tercih edenler, köpek sahiplenmek istediklerinde bazı detaylara dikkat etmek zorundadırlar. Hem yasal hem de insani ilişkilerin daha seyrinde yürümesi için dikkat edilmesi gereken detaylara önem vermek gerekiyor. Toplu yaşam alanı olması hasebi ile ilk dikkat edilmesi gereken detay; hayvanın çok ses çıkartan veya havlayan cinsten olmamasıdır yanı sıra saldırganlık veya insanları ürkütecek cinslerin olmaması da yine apartmanda yaşayanların dikkat etmeleri gereken detaydır.

Köpek cinsleri, sayıca oldukça fazla türdendir. Daha az havlayanlar, insanlarla daha uyum içinde olanlar ve daha sosyal olan köpekler şeklinde ayrılabildikleri gibi önemli ayrılma noktaları tabi ki karakter yapılarıdır. Retriver veya Labrador retriver köpek cinsleri; hem uysal hem de çok fazla havlamayan hayvanlar oldukları için genellikle apartmanda yaşayanların en çok tercih ettikleri köpek ırkı olarak bilinmektedir.

Apartman Köpek Besleyenlerin Dikkat Etmesi Gerekenler

Apartman dairelerinde köpek besleyenlerin en çok dikkat etmeleri gereken detayın sesleri olduğunu söylemiştim. Bunun nedenlerini aslında farklı mercekler altında incelemek mümkündür fakat en önemlisi bazı küçük cins köpekler, çok fazlasıyla havlarlar ve kapı çaldığında direkt olarak havlamaya geçerler bu da çevreyi ve bina sakinlerini rahatsız edebilir ama tabi ki her küçük köpeğin havladığını veya apartman sakinlerini rahatsız edeceğini söylemek doğru değildir. Bazı küçük köpek türleri oldukça sessiz ve neredeyse hiç havlamazlar.

Köpek beslerken çevre şartlarına uyum içinde bir tür olması elbette önemlidir ama bunun yanında beslenmelerine de dikkat etmek gerekiyor. Bildiğiniz gibi köpek maması iyi kokmaz bir de üzerine köpeğin rutin bakımı ve temizliği yapılmadığında köpek de kokmaya başlar. Haliyle böyle bir yaşam alanında yaşamayı tercih eden köpek sahiplerinin bu konuya da çok dikkat etmesi gerekiyor. Günlük bakımı, mamadan sonra gerekli temizlik, evin havalandırılması, köpeğin egzersizleri vs. tüm bunlara dikkat edilerek apartman dairesinde köpek beslemek hem kolay hem de daha zevkli olacaktır.

Apartmanda Beslenen En Popüler Köpekler

Pug: Pug ırkı fiziksel olarak Bulldoglara benzeyen bir ırktır. Bu köpekler boyut olarak küçüktür ve apartan yaşantısı için oldukça uygundur. Bunun yanı sıra tüyleri kısadır ve çok tüy dökmeyen bir yapısı vardır.

Chihuahua: Ülkemizde Şivava olarak bilinen bu köpekler oldukça sevimli ve zeki bir ırktır. Boyut olarak diğer köpeklere oranla çok küçük olan şivavalar ailenizin maskotu haline gelebilir ve evinizin neşesi olur.

Kaniş: Türkiye’de en çok tercih edilen ev köpeklerinden bir tanesidir. Oldukça sevimli ve şirin bir görünümü vardır. Aynı zamanda zeki bir köpek ırkıdır, ancak havlama problemi görülebilir. Bu yüzden küçük yaşlardan itibaren havlama eğitimi verilmelidir.

Golden Retriever: Bu köpekler boyut olarak büyük olsa da zeki yapılarıyla ev yaşantısına çok kolay adapte olabilir. Aynı zamanda çok uyumlu bir köpektir ve sevgi doludur. Eğitimi kolay olan bu köpekler apartman dairesi için en iyi seçeneklerden bir tanesidir.

Fransız Bulldog: Boyutlarıyla ev yaşantısına oldukça uygun bir köpektir, ancak horlaması ve salyalarının akması sorun yaratabilir. Bunların haricinde herhangi bir problemi yoktur ve apartman dairesi için uyumlu bir köpektir.

İngiliz Bulldog: İngiliz kökenli olan bu köpekler, oldukça sevimli ve uysal bir yapıya sahiptir. Apartman dairesine kolay adapte olan bu köpeklerin bakımı da oldukça kolaydır. Aynı zamanda bir ailenin içerisinde yer almak onları oldukça mutlu eder.

Boston Terrier: Oldukça sevimli bir yapıya sahip olan bu köpekler, boyutlarının küçük olmasıyla beraber apartman yaşantısına kolay adapte olabilir. Oldukça zeki ve hoş bir görünüme sahip olan bu köpekler, evinizin güvenliğini de sağlayabilir.

Kedi Mamaları
Kedi Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Kedi Kumu
Kedi Kumu
Köpek Konservesi
Köpek Konserve

Apartmanda yaşıyorsak hangi köpekleri tercih etmeliyiz? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz. - zooplus türkiye

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır