Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

Japon Kıvrık Kuyruk

Ana Sayfa » Kedi » Japon Kıvrık Kuyruk
Japon Kıvrık Kuyruk

Kedilerin dünyasından yeni bir kedi türü ile yeniden karşınızdayım. Bugün Japon kıvrık kuyruk kedisi hakkında edindiğim bilgileri sizlerle paylaşacağım, keyifli okumalar…

Daha çok Japonya, Çin ve Kore tarafında yaşayan Japon kıvrık kuyruk kedisi, 1000 yıl öncesine dayanan bir evcilleştirme hikâyesine sahiptir. Japon kıvrık kuyruk, melez bir kedi değildir, Asya ülkelerinin sanat eseri olarak da kabul edilen kedi türü, “şans” ve “mutluluk” temsilcisi olarak görülmektedir.

Japon kıvrık kuyruk kedi, elit aileler tarafından sahiplenen bir kedi olduğu için yeni dönemlerde kendinden çokça söz ettirmiştir, 1968 yılına gelindiğinde kedi ABD ve Avrupa kıtası ile tanışır bu dönem, kedinin en iyi dönemleri olarak bilinir.

Japon Kıvrık Kuyruk

Japon Kıvrık Kuyruk Fiziksel Özellikleri

Japonyalı kedinin en belirgin özelliği, adından da anlaşıldığı üzere kuyruğudur. Ortalama 10 cm. uzunluğundadır ancak kıvrık bir kuyruğa sahip olduğu için ancak 5 cm. uzunluğunda görülüyor. Genel olarak vücudu beyaz tüylerle kaplı olan Japon kıvrık kuyruk kedisi, sırt ve boyun bölgesinde görülen siyah ve sarı beneklerle tanınmaktadır.

Japon Kıvrık Kuyruk

Uzun bacaklarıyla dikkat çeken kediler, arka bacaklarının uzun olmasıyla daha ilginç bir görüntü verirler. Eşkenar üçgen kafalarıyla dikkat çeken Japon kıvrık kuyruk kediler, uzun burunları ve geniş kulakları ile kedi sınıfının en belirgin cinsleridir.

Japon Kıvrık Kuyruk

Karakteristik özellikleri

Kedilerin genelinde olduğu gibi Japon kıvrık kuyruk kedilerde de sahiplerine karşı düşkünlük vardır, bununla birlikte sevecen olmalarıyla dikkat çeken kediler, çocuklarla gayet iyi geçinirler. Özgürlüğü seven kediler, hareketli ve meraklı tavırlarıyla bir hayli dikkat çekicidirler. Yumuşak bir ses tonuna sahip olmaları, rahatsızlık vermemelerini sağlamakla birlikte nazik bir edayla sahiplerini çağırıyorlar imajı verir.

Japon Kıvrık Kuyruk

Meraklı ve bir o kadar da yaratıcı olan Japon kıvrık kuyruk kediler, bazen yaptıklarıyla şaşırtırlar. Aile içinde beslenmeye uygun olan kedilerin bakımları kolay, beslenmeleri ise diğer kedilerle aynıdır bu yüzden sahiplenilebilecek kediler arasında kendilerini gösteriyorlar.

Sağlıkları

Genel olarak görülen bir hastalıkları olmasa da Japon kıvrık kuyruk kedilerde böbrek rahatsızlığı ve aşırı kilo alma sorunu görülebilmektedir. Ancak sağlıklı bir şekilde büyütüldüklerinde ve gerekli bakımları düzenli yapıldığında 15 sene kadar yaşayabilmektedirler.

Kedi Mamaları
Kedi Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Kedi Kumu
Kedi Kumu
Köpek Konservesi
Köpek Konserve

Japon Kıvrık Kuyruk - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Akvaryum Balığı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Fars Kedisi (İran Kedisi) Özellikleri ve Bakımı Kediler Neden Kusar? Kedim Kusuyor Ne Yapabilirim? Köpeklerde Evde Doğum Nasıl Yapılır? Köpeklerde Gençlik Hastalığı Nedir? Nasıl tedavi Edilir? Kediler ve Kuşlar

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz. - zooplus türkiye

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır