Kedi

İşinizi Kolaylaştıracak En İyi 5 Kedi Taşıma Çantası

Kedilerle seyahat etmek hem kediler için hem de kedi sahipleri için stresli bir süreçtir. Tatile giderken yanınızda kedinizi de götürmek isteyebilirsiniz. Bu durumda ilk olarak kedi taşıma çantası almanız gerekecektir. Kedi taşıma çantaları, kısa mesafeler için kullanılacaksa (örneğin; veterinere gitmek için) çok büyük önem taşımaz, ancak yarım saatten daha uzun seyahatler için kediniz için iyi bir kedi taşıma çantası almanız gerekir.

Kedi taşıma çantası seçerken dikkat etmeniz gereken bir takım unsurlar bulunmaktadır. Bunun için, aşağıdaki tavsiyelerimizi inceleyebilirsiniz.

Kedi Taşıma Çantaları Nasıl Seçilir?

Kedi taşıma çantaları arasında seçim yapmak için temel olarak boyut, güvenlik, konfor ve kullanım kolaylığı sağlamalıdır. Tüm bunları göz önünde bulundurarak kediniz için iyi bir kedi taşıma çantası seçebilirsiniz.

Boyut: Kedinizin boyutlarına uygun bir kedi taşıma çantası almanız, onun rahat bir seyahat süreci geçirmesini sağlayacaktır, ancak çok büyük bir çanta seçmeniz durumunda bunu taşımanız oldukça zor olacaktır. Bu yüzden, ideal boyutlarda bir taşıma çantası bulmanız gerekir.

İlginizi Çekebilir:Kediler İçin Aksesuar Seçimi Nasıl Olmalı ?

Temel olarak kedinin çantanın içerisinde rahat hareket edebiliyor olması yeterlidir. Bunun için kedinizin burnundan kuyruğuna kadar olan uzunluğunun ortalama iki katına sahip olan bir çanta seçmeniz gerekir. Kediniz için aldığınız kedi taşıma çantasının içerisinde kediniz kendi etrafında dönebilecek bir alana sahip olmalıdır. Böylece daha çanta içerisinde daha az strese girecektir.

Güvenlik: Kediniz ile beraber yapacağınız bu yolculuk içerisinde kedinizin güvende olduğundan emin olmanız gerekir. Bu yüzden kapısının iyi kitleniyor olması gerekir. Ayrıca uzun seyahatlerde kullanılacaksa ve çantanın darbe alma ihtimali varsa dayanıklı bir ürün seçmek gerekir.

İlginizi Çekebilir:Kedilerin Zeka Gelişimini Destekleyen En İyi 5 Kedi Oyuncağı

Eğer kediniz taşıma çantasının içerisinde uzun bir süre kalacaksa mama ve su kabı bulun

malıdır. Özellikle kedinin stresini azaltmak için unutmamanız gerekir.

Konfor ve Kullanım Kolaylığı: En önemli konulardan bir tanesi çantanın ergonomik yapıya sahip olmasıdır. Kedinizi çantanın içerisindeyken taşımanız gerektiği için taşıma kulpu olması işinizi kolaylaştıracaktır. Ayrıca iki kapılı bir çantanızın olması size kullanım kolaylığı sunacaktır. Kedinizin çantanın içerisine girmek istemeyeceği durumları göz önünde bulundurduğunuzda üst tarafta kapısı olan çantalar işinizi kolaylaştıracaktır.

Kedinin içeride rahat etmesi için havalandırmaya sahip olması da önemlidir. Üretilen kedi çantalarının iki tarafında delikler bulunur. Bu sayede içeride hava sirkülasyonu sağlanır. Bu sayede sıcak yaz aylarında kedinin bunalmasını engelleyecektir. Kedinin stresi azaltmak için dikkat edilmesi gerekenler arasında yer almaktadır.

İlginizi Çekebilir: Kedi Matatabi Nedir? Nasıl Kullanılır? [Detaylı Anlatım❗]

Temizlik: Bazı durumlarda kedi stres altında olduğu için tuvaletini kedi taşıma çantasına yapabilir. Dolayısıyla çanta seçerken kolay temizlenebilir olmasına dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Eğer yumuşak bir kedi taşıma çantası seçtiyseniz makinede yıkanabilir olduğundan emin olun.

En İyi 5 Kedi Taşıma Çantası

Kedi taşıma çantaları hakkında bilgi verdikten sonra kediniz için uygun olan kedi taşıma çantasını seçmekte karar verebilirsiniz. Sizler için seçmiş olduğumuz en iyi 5 kedi taşıma çantasını incelemeyi de unutmayın.

1- Ferplast Jet 10 Kedi ve Köpek Taşıma Çantası

Ferplast markasının üretmiş olduğu pet taşıma çantası kediler için oldukça uygundur. Sert zemine sahip olan bu ürünün temizliği oldukça kolaydır. Bunun yanında hafif ve dayanıklı yapısı sayesinde oldukça kolay taşınır. Aynı zamanda üzerinde bulunan tutma kulpları sayesinde uzun süreler boyunca kedinizi taşısanız bile rahatsızlık vermeyecektir.

Bu taşıma çantası büyük boyutları sayesinde kedilerin rahat etmesini sağlar. Aynı zamanda küçük köpek ırkları için de kullanıma uygun bir taşıma çantasıdır. Bunun yanında etrafında bulunan delikleri sayesinde iyi bir hava sirkülasyonu sağlar ve kedinin etrafını rahat görmesine yardımcı olur. Bu sayede kedinin üzerindeki stres azalacaktır.

Ferplast kedi taşıma çantası modellerini incelemek için buraya tıklayın!


 2- Trixie Kedi Taşıma Çantası

Bu ürün klasik taşıma çantalarından daha farklıdır. Sepet biçiminde yapılmış olan bu ürün kaliteli malzemelerden üretilmiştir. Aynı zamanda yuvarlak yapısı sayesinde büyük hacim sunar ve kedinin daha rahat hareket etmesini sağlar. Bu sayede kedide oluşacak olan stres miktarı azalacaktır.

Bu kedi taşıma çantasında bulunan tutma kulpu sayesinde uzun süreler boyunca taşınsa bile yormaz. Aynı zamanda üretildiği malzemeden kaynaklı olarak hafif bir yapısı vardır. Bunun yanında içerisine kedi yatağı koyularak kedi evi olarak da kullanılabilir. Bu sayede kedinin sevdiği alanlardan bir tanesi haline gelir ve kediyi taşıma çantasına koymak için uğraşmanız gerekmez. Böylece kedi daha sakin davranacaktır.

Trixie kedi taşıma çantası modellerini incelemek için buraya tıklayın!


3- Trixie Kedi Taşıma Çantası

Bilindiği gibi ülkemizde evcil hayvanlar için aksesuar üretiminde lider markalar arasında gelen Trixie, kedi taşıma çantası konusunda da iddialı modellere sahip. Klasik kedi taşıma çantaları arasında en dayanıklı ve kaliteli ürünlerden bir tanesidir. Uzun seyahatler için uygun bir üründür.

Bu ürün boyutları sayesinde kedinin rahat hareket etmesine olanak sağlar. Bunun yanında kenarlarında ve ön tarafında bulunan havalandırma ızgaraları sayesinde hava sirkülasyonu sağlanır ve içerideki hava değişir. Güvenli kapı kilidi sayesinde siz müdahale etmediğiniz sürece açılmaz. Aynı zamanda üst tarafı çıkan bir tasarıma sahip olduğu için kedinizi içerisine koymak çok daha kolay olacaktır. En çok tercih edilen modellerden bir tanesidir.

Trixie kedi taşıma çantası modellerini incelemek için buraya tıklayın!


4- Moderna Roadrunner Taşıma Çantası

Moderna markasının üretmiş olduğu bu taşıma çantası kedinizle beraber rahat seyahat etmenizi sağlayacaktır. Dayanıklı malzemelerden üretilmiş olan bu ürün boyutları sayesinde kedinizin rahat etmesini sağlayacaktır. 32.5 cm yüksekliğe sahip olan bu taşıma çantası kısa ve orta uzunluktaki seyahatler için en iyi seçeneklerden bir tanesidir.

Üst tarafından sağlanan giriş kapısı sayesinde kullanımı kolaydır. Aynı zamanda ön kapısından da giriş imkanı bulunmaktadır. Ergonomik yapısı ve boyutları sayesinde taşınması kolaydır. Bu ürün sert plastikten üretildiği için darbelere karşı da dayanıklıdır.

Moderna kedi taşıma çantası modellerini incelemek için buraya tıklayın!


5- Trixie Pet Taşıma Çantası

Trixie markasının üretmiş olduğu farklı taşıma çantalarından bir tanesi de tekerlekli modelidir. Bu ürün, hava yolu şirketleri tarafından onaylı olduğu için uçağın kabin bölümünde taşınabilir. Kedinizle yapacağınız uzun seyahatlerde sizi yormayacak modeller arasındadır. Hem tekerlekli olarak hem de sırt çantası olarak kullanılabilir.

Bu ürün kedi ve köpek ırkları için uygundur. Tekerlekli olması avantaj olmasının yanı sıra engebeli arazilerde tekerlekleri kullanılmamalıdır. Aksi halde, kedi bulunduğu alan içerisinde strese girebilir. Oldukça pratik ve rahat bir yapıya sahiptir.

Trixie kedi taşıma çantası modellerini incelemek için buraya tıklayın!


Sık Sorulan Sorular

Kedi Çantası Nasıl Seçilir?

Kedinizin ihtiyacına en uygun kedi çantaları tercih etmelisiniz.

Kedi Çantası Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çantanın yeterince hava deliği olduğuna dikkat etmelisiniz.


Bu Video İşinize Yarayabilir!!

Kedi Mamaları
Kedi Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Kedi Kumu
Kedi Kumu
Köpek Konservesi
Köpek Konserve

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Ben kedim için Trixie Kedi Taşıma Çantası kullanıyorum, ızgaralı tasarımı sayesinde hava sirkülasyonu sağladığı için kedim içinde oldukça konforlu 😌

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
4-ekim-popup