Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

Kedilerde bakımın önemi

Ana Sayfa » Kedi » Kedilerde bakımın önemi
Kedilerde bakımın önemi

Günümüz toplumunda en çok beslenen evcil hayvanlardan biri kedilerdir. Temizlikleriyle bilinen kediler, yaşamlarına değer veren hayvanlar olup, titizlik konusunda en iyi hayvanlar olarak kendilerinden söz ettirirler.

Her ne kadar kediler temiz hayvanlar olsalar da yine de dikkat edilmesi ve üzerinde durulması gereken bazı konular vardır, bunların en başında gelen ve en önemli konulardan biri de kedilerin bakımıdır. “Bakım” sadece temizliklerinde gösterilmesi gereken hassasiyet değildir, bunun yanında eğitimi, beslenmesi, sosyal davranışlar edinmesi, kedilerde tuvalet alışkanlığı gibi tüm konular bakım konusunu içerir. Kedilere bakım konusunda nereden başlanacağına dair fikir sahibi olursanız, kesinlikle hayvanlarınızın daha sağlıklı ve daha uzun ömürlü olmalarını elde edebilirsiniz. Bu nedenle bu yazımızı dikkatle okumanızı öneririm.

Kedilerde bakımın önemi

Kedilere tuvalet alışkanlığı kazandırma

Evde beslenen kediler, temizlik konusunda dikkat edilmesini gerektirir. Özellikle tuvalet eğitimi bir kedi için önemli konuların en başında gelir. Nitekim yaşam alanında kalan bir kedinin bu konuda eksik olması demek sahibi için ekstradan işlerin çıkması demektir. Bu nedenle evinize yeni bir kedi aldığınızda özellikle dikkat etmeniz gereken tuvalet eğitimi ile işe başlamanız gerekiyor. Yavru iken sahiplenilen kedilere bu eğitimi vermek daha kolaydır. Öncelikle kedi maması yerini ayarlamak, daha sonra kedi kumu ayarlamak işin başlangıç noktasıdır.

Kedilerde bakımın önemi

Kedilerde tüy bakımı

Kediler, dünyanın en temiz hayvanlarıdır. Öyle ki sürekli olarak dilleriyle tüylerini yalayarak temizlik yaparlar. Günün 18 saatini uyku ile geçiren kediler, geride kalan zamanın bir kısmını mama yiyerek, diğer kısmını oyun oynayarak diğer kısmını ise bir yerde kurularak tüylerini yalamakla geçirirler. Bu durum, aslında onların fıtratında olan bir şeydir. Ama buna karşın yine de kedilerde tüy bakımı önemsenmeyecek bir konu değil. Banyo yapmaktan hoşlanmasalar da kedilerinizi severken tüy bakımı yapmanız daha çok hoşlarına gidecektir.

Kedilerde bakımın önemi

Kedilerde beslenme

Sosyal varlıklar ve hayatın farklı bir rengi olan kediler için beslenme konusu da önemli bir konudur. Kedi maması satın alınırken dikkatli davranmak, beslenme saatlerine özen göstermek, gereğinden fazla ve gereğinden az kedi maması vermemek, hem kedilerinizin sağlığı açısından hem de uzun ömürlü olmaları açısından önemlidir.

Kedilerde bakımın önemi

Tabi bir de kedi maması seçimi konusunda da dikkatli olmak gerekiyor. Açık veya markası bilinmeyen mamalardan sakınmak, kedinizin hayatı için çok daha önemli konulardan biridir. Araştırma yaparak, veteriner hekimlere danışarak veya daha önce satın alacağınız kedi maması markası hakkında bilgisi olan birinden yardım alarak seçim yapmanız daha isabetli olacaktır.

Kedi Mamaları
Kedi Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Kedi Kumu
Kedi Kumu
Köpek Konservesi
Köpek Konserve

Kedilerde bakımın önemi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Tavşan yemleri Köpeklerde Hiperaktiflik Nedir? Nasıl Tedavi Edilir? En iyi köpek maması Köpeklerin Yeteri Kadar Su İçmesi İçin Ne Yapılmalıdır? Köpeklerin Yaşı Nasıl Hesaplanır? Köpeklerde Öksürük

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz. - zooplus türkiye

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır