Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

Kedinizin Sizi Sevdiğini Gösteren Davranışlar Nelerdir?

Ana Sayfa » Kedi » Kedinizin Sizi Sevdiğini Gösteren Davranışlar Nelerdir?
Kedinizin Sizi Sevdiğini Gösteren Davranışlar Nelerdir?

Kedinizin sevgisini anlamak için her zaman kucağınıza yatması gerekmez. Bazı kediler kucak kedisi değildir ve bu durum kedinizin sizi sevmediği anlamına gelmemektedir. Her kedinin farklı sevgi gösterme şekilleri olabilir. Bugün ki makalemizde kedilerin sevgi gösterme davranışlarını anlatacağız.

 

 

Gözlerinin Kısık Olması

kedilerin sevgisini gösterme yöntemi

Kedilerde bir tehdit gördüğünde veya yabancı bir kedi gördüğünde gözleri normalden daha fazla açarlar ve böyle bir durumda tetikte oldukları belli olur. Bunun tam aksine gözleri kısıksa ve yavaş bir şekilde göz kırpıyorsa bu memnuniyete ve şefkate işaret etmektedir.

Kedinizin Kendimi Yalaması

Kediler genelde temizlenmek için yalanıyor olsa da aslında hem streslerini azaltmak için hem de ortamdaki kişilerle bağlarını güçlendirmek için bu davranışı göstermektedir. Eğer kediniz sizi yanınızda rahat bir şekilde yalanıyorsa sizi aileden birisi olarak görmektedir.

Kedinizin Yüzünüze Sürtünmesi

kedilerin sevgisini gösterme yöntemi

Bir kedi sahibi masa başında otururken kedisinin masaya zıplayıp tüylü bedeniyle sahibinin yüzüne sürtünmesi size karşı şefkat göstermesi anlamına gelmektedir. Aynı zamanda en konforlu bulunduğu ortamlardan bir tanesidir.

Kedinizin Sürekli Sizi Takip Etmesi

Kediniz sürekli sizi takip ediyorsa, oda değiştirdiğinizde peşinizden geliyorsa, uyduğunuz odada uyumayı seçiyorsa sizinle daha çok vakit geçirmek istiyor demektir. Sürekli yanınızda olan bir kediniz varsa kedinizin sizi sevdiğini göstermesi için başka bir şey yapmasına gerek yoktur.

 

Kedinizin Avını Size Getirmesi

Eğer bir gün kapınızın önünde kedinizle beraber ölü bir fare veya kuş bulursanız hemen kedinize kızmayın. Çünkü kedilerde avlanma içgüdüsü bulunmaktadır ve bunun anlamı avladığı hayvanı size hediye getirmesidir. Bu kediler için en büyük sevgi göstergesidir.

Eve Döndüğünüzde Sizi Karşılaması

kedilerin sevgisini gösterme yöntemi

Bu durumu siz fark etmeyebilirsiniz ama evde yaşan diğer bireyler tarafından rahatlıkla anlaşılacaktır. Kediniz sizin arabanızın park etme sesini, anahtarla kapı açma sesini vs. ayırt edebilir ve sizin eve geldiğinizi anlayabilir. Bu durumda kapının önüne koşuyorsa sizi özlemiş demektir.

Yerde Sırt Üstü Yuvarlanması

Kediler göbek bölgesine dokunulmasından hoşlanmamaktadır. Eğer kediniz evde sizin karşınızda sırt üstü yuvarlanıyorsa size sonuna kadar güveniyor demektir.

Soru İşareti Şeklindeki Kuyruk

kedilerin sevgisini gösterme yöntemi

Kedinizin sizi sevdiğini anlamanın en güzel yöntemlerinden bir tanesi de kuyruğunun duruş şeklidir. Eğer kedinizin kuyruğu soru işareti şeklinde kıvrılmışsa size karşı sevgi gösteriyor demektir.

Kedi Mamaları
Kedi Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Kedi Kumu
Kedi Kumu
Köpek Konservesi
Köpek Konserve

Kedinizin Sizi Sevdiğini Gösteren Davranışlar Nelerdir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz. - zooplus türkiye

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır