Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

Köpeğinizle seyahat etme tüyoları

Ana Sayfa » Köpek » Köpeğinizle seyahat etme tüyoları
Köpeğinizle seyahat etme tüyoları

Köpekler, evcil hayvanların en sevimlileri ve seyahat etmeye en elverişlileridir. Köpeğinizle çok kolay seyahat edebilirsiniz fakat bilmeniz gereken bazı şeyler var.

Minik dostunuzun yanınızda olmaması büyük bir şanssızlık ve can sıkıntısı için büyük bir neden. Bazı köpekler, seyahat etmekten çok hoşlanırlar. Kaniş köpeği, Charly türü köpekler bunların başında gelir. Ama bu demek değildir ki diğer köpekler seyahat edemezler. Diğer köpek türlerine de verilecek eğitim ve alıştırmalar sonucunda seyahate hazır hale getirmek kolay olacaktır.

Köpeğinizle seyahat etme tüyoları

Köpeğinizle seyahate çıkmadan önce, Onun bu işe uygun olup olmadığını keşfetmeniz gerekiyor. Bunun için kısa turlar yapabilir, araba içindeki davranışlarını gözlemleyebilirsiniz, bunun yanında köpeğinizle seyahate çıkarken yol azığınız, köpek maması ve diğer ekipmanların hazır olup olmadığını gözden geçirmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Köpeğinizle seyahat etme tüyoları

Tam olarak köpeğinizin seyahate hazır olabilmesi için şimdi sizlere sunacağım detayları inceleyin ve böyle yola koyulun.

Köpeğinizin kimliği:

Köpeğinizin kimliği seyahat için çok önemlidir. Kendi aracınızla yola koyulsanız bile herhangi bir kaybolma durumunda kimliğinizin kimliği yani künyesinin olması, başa gelebilecek bu ihtimalden kolaylıkla kurtulmayı sağlayacaktır, havayolu ile seyahate çıkarken zaten olması gerekiyor. Sadece kimlik değil tabi ki, aşı belgeleri ve taşınabilirliğini onaylayan belge.

Yiyecek-içecek kabı:

Uzun yolculuğa çıkarken yanınızda unutmamanız gereken en önemli şeylerden biri köpeğinizin yiyecek-içecek kabıdır. Zira yolda mola verdiğinizde köpeğinizin mamasını vermek veya suyunu içirmek için bu olmazsa olmazlardandır.

Battaniye-poşet:

Seyahatler bazen uzun olabilir veya kamp kurulacak bir yere doğru olabilir, böylesi durumlarda dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden biri de köpeğinizin battaniyesidir, bunun yanında poşet almanız da yine ihtiyaçların karşılanması adına yardımcı olacaktır.

Eski bezler:

Köpeğinizle seyahate çıkarken yanınızda olması gereken şeylerde biri de eski bez parçalarıdır. Mola verdiğinizde köpeğinizin gezmesinden sonra patilerini temizlemeniz gerekecek, bunun için seyahate çıkmadan önce yanınızda eski bez parçalarının olduğundan emin olun.

Köpeğinizle seyahat etme tüyoları

Köpeğinizle hoş bir seyahate çıkmak için yukarıda belirttiğim maddelere dikkat etmeniz sizin açınızdan da köpeğiniz açısından da iyi olacaktır. Yurtdışı seyahatlerinde ise gideceğiniz ülkenin kuralları ve havayolu şirketinin belirlediği şartlara uygun davranmanız daha sağlıklı olacaktır. Bunun için havayolu şirketlerinin internet sitelerinde evcil hayvan taşıma prosedürüne göz atabilirsiniz.

Kedi Mamaları
Kedi Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Kedi Kumu
Kedi Kumu
Köpek Konservesi
Köpek Konserve

Köpeğinizle seyahat etme tüyoları - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kedimin Ağız Kokusu Neden Olur? Nasıl Tedavi Edilir? Kedilerde öksürük Hayvanlara karşı ön yargılı olanlara birkaç nasihat Balık yemi seçerken dikkat edilmesi gerekenler Afrika Gri Papağanı (Jako) Akvaryum Balığı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz. - zooplus türkiye

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır