Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

Köpek mamasının taze olmasının önemi

Ana Sayfa » Köpek » Köpek mamasının taze olmasının önemi
Köpek mamasının taze olmasının önemi

Evinize yeni bir köpek aldığınız ilk andan itibaren sorumluluğununuz başlamış demektir. Yemelerinden içmelerine, bakımlarından aşılarına kadar her şeye dikkat etmek zorundasınız.

İnsanlarda olduğu gibi hayvanlarda da temel şart beslenme tipidir. Köpeklerin sindirim sistemleri kedilere göre daha kuvvetlidir ancak yine de mama seçiminde bulunurken dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü mamalar, köpeklerin yaşam enerjilerine güç katan en büyük etkileri içerisindeki gıdalarla sağlarlar.

Köpek maması tercih etme konusunda çok fazlasıyla bilgiyi sitemizden siz değerli ziyaretçilerimize sunduk ve zaman zaman bu konuda yeni bilgiler paylaşmaya devam edeceğiz. Ancak burada önemli olan ve gözden kaçırılmaması gereken başka bir konudan daha söz etmek istiyorum. Köpek mamasının taze olması konusu…

Köpek mamasının taze olmasının önemi

Mamalar, her gıdada olduğu gibi zaman içinde bozulmaya yüz tutarlar. Yani ambalaj üzerinde belirtilen son kullanma tarihi bu konuda dikkat edilmesi gereken en önemli yerdir. Belli bir zaman sonra ambalaj içinde olsa da hava ile bir şekilde temas eden mamalarda toksinler oluşmaya başlar. Bu da mamada kullanılan gıdalardaki protein ve vitaminlerin yok olmasına neden olur ki böyle bir köpek maması köpeğinizin sağlığı açısından hiç de iyi olmayacak sonuçların doğmasına neden olur.

Köpek mamasının taze olmasının önemi

Köpek maması satın alınırken genel olarak dikkatten kaçırılan detay, kullanım süresine fazlaca güvenmektir. Aslında her ne kadar mamaların kullanım süresi 2 yıl olsa da bunu göz önünde bulundurarak fazlaca mama almaya gerek yoktur. Ambalaj veya herhangi bir kabın içerisinde de olsa, bir şekilde hava ile bütünleşebilen mamalar, zararlı birer gıdaya dönüşürler ve köpeğiniz bu durumu anlayamadığı için acıktığında tüketmeyi tercih edecektir bu da ilerleyen zamanlarda köpeğinizde hastalıkların peyda olmasına neden olur.

Köpek mamasının taze olmasının önemi

Köpek maması alırken tarihine bakmayı ihmal etmeyin

Köpeklerin sindirim sistemleri insanların sindirim sistemine göre çok daha iyi olsa da köpeklerin kendilerini ifade edemeyen varlıklar olduğunu unutmayın. Eğer evinizde sıcak ve samimi bir dostunuz olmasını istiyor ve uzun süre köpeğinizle sağlıklı bir dostluk kurmak istiyorsanız beslenmesine çok fazlasıyla dikkat etmeniz gerekiyor. Köpek maması satın alırken gözden kaçırmamanız gereken en önemli konu, son kullanım tarihidir. Bazen köpek sahipleri mama alırken henüz yeni son kullanım tarihi geçmiş bir mamayı satın alabiliyorlar. Aslında çok tehlikeli bir durumdur. Neticede başında da dediğimiz gibi kullanım süresi 2 yıl olsa da mamanın bozulması daha erken sürede gerçekleşebilir.

Köpek mamasının taze olmasının önemi

Köpeğinizle daha güzel vakit geçirmek için kesinlikle taze mama almayı unutmayın. Kuru veya ıslatılmış mama olması hiçbir şeyi değiştirmeksizin bu konuda çok dikkatli davranmanız gerekiyor.

Kedi Mamaları
Kedi Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Kedi Kumu
Kedi Kumu
Köpek Konservesi
Köpek Konserve

Köpek mamasının taze olmasının önemi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz. - zooplus türkiye

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır