Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

Lepistes Balığı

Ana Sayfa » Akvaryum » Lepistes Balığı
Lepistes Balığı

Balıkların dünyasından yeni bir balıkla karşınızdayım. Akvaryum balıkları arasında en çok beslenen balıklardan biri de Lepistes balığıdır. Boyutları, renkleri ve girdikleri her ortama ayak uydurmasıyla bilinen lepistesler hakkında edindiğim bilgileri siz değerli okuyucularımla paylaşmak istedim, umarım faydalı olur.

Akvaryum ile iç içe yaşayanlar ve büyüyenler, balıkları biraz daha yakından tanırlar. Bulundukları ortama renk katmalarıyla kendilerinden söz ettiren akvaryum balıkları, iyi bakıldığında huzur veren bir kaynağa dönüşmektedirler, bir de balık seçiminde dikkat edilmesi gereken detaylara önem vererek balık seçimi yapmak, daha uzun süreli balıklarla birlikte kalmak adına daha etkilidir. Türkiye’de popüler olarak beslenen lepistes balığı da akvaryum için uygun balık türlerindendir. Hem bakımının kolay olması hem de balık yemi bulma konusunda sıkıntının yaşanmaması, lepisteslerin tercih edilmesinde önemli bir etkiye sahiptir.

Lepistes balığı

5 cm. kadar büyüyen lepistes balıkları, en çok da renkleriyle dikkat çekerler. Erkeklerinde renk sınırı neredeyse yok denecek kadar azdır fakat dişilerde daha sade renkler hâkimdir ve genellikle şeffaf ve küçük kuyruklarıyla dikkat çekerler. Popüler olması, hemen hemen her akvaryum ile ilgilenen petshop mağazalarında vitrinlerin renklendirilmesinde kullanılır.

Lepistes balığı

Nasıl beslenir?

Balık beslemek biraz zahmetli iştir fakat lepistes balıkları bu zorluğu ortadan kaldırıyor. Hepçil olan lepistesler, su üzerine serpilen balık yemlerini daha çabuk yerler, internet sitemizde satılan kompleks gıda takviyesi olan hazır lepistes yemleri balıklarınızın ihtiyaç duyduğu tüm vitamin ve minerallere sahiptir, bu da yine kolaylıkla beslenebilmelerini sağlamaktadır.

Lepistes balığı

Tabi ki balık yemi satın alırken dikkat edilmesi gereken detaylar vardır. Diğer yemlerden farklı olarak çabuk bozulabilen yemleri satın almadan önce mutlaka son kullanma tarihini gözden geçirmeniz gerekiyor. Balığınızın sağlığı adına bu, önemli bir detaydır.

Lepistes balığı

Lepistesleri beslemenin çok kolay olduğunu söyledik ve ekleme ihtiyacı hissediyorum; lepistesler, her türlü bitkiyi kopararak beslenebilen balıklardır, bu nedenle akvaryumu süslerken uygun bitkilerle süslemeniz, balıklarınızın daha sağlıklı yaşamalarını sağlayacaktır. Hazırlayacağınız akvaryumda mutlaka seratofillum, java eğrelti otu ve ceratopteris gibi bitkilere yer vermeniz gerekiyor.

Nasıl üretilir?

Lepistes balıkları, canlı doğurganlar arasında yer alır. 3-3,5 aylık balıklar artık yetişkinlik çağına erişmiş balıklardır. 25-28 santigrat derecede rahatlıkla yaşayan balıklar için akvaryumlarına ısıtıcı koymak mutlaka gereklidir. Erkek lepistesler, çiftleşme konusunda sınır tanımazlar, dişiler ise doğurganlıkta oldukça mahir balıklardır.

Lepistes balığı

Akvaryumunuzda lepistes balığı üretmeyi düşünüyorsanız, erkeklerin 3-5 katı kadar dişi balık barındırmanız gerekiyor. Yukarıda da dediğim gibi erkek lepistesler, çiftleşmede sınır tanımayan balıklardır bu da ne kadar dişi balık olursa o kadar daha fazla verim elde edeceğinizi gösterir.

Kedi Mamaları
Kedi Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Kedi Kumu
Kedi Kumu
Köpek Konservesi
Köpek Konserve

Lepistes Balığı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Akvaryum filtreleri

Akvaryum filtreleri 18 Ekim 2017

Balık yemi

Balık yemi 05 Ekim 2017

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Sıcak havalarda evcil hayvan bakımı Kedilerde Lösemi Nedir? Nasıl Korunur? Cadılar Bayramı ve Sevimli Hayvanlar Yavru Köpek Kulübesi nasıl olmalıdır? Kısırlaştırmanın Faydaları Nelerdir? Jumbo Muhabbet Kuşları

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz. - zooplus türkiye

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır