Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

Mercan neyle beslenir, bakımı nasıl yapılır?

Ana Sayfa » Akvaryum » Mercan neyle beslenir, bakımı nasıl yapılır?
Mercan neyle beslenir, bakımı nasıl yapılır?

Akvaryum dünyasının tek sahipleri balıklar değildir, bunun yanında ek hayvanlar da akvaryumda beslenebilirler. Akvaryumda beslenebilecek canlılardan biri de mercanlardır.

Mercan, deniz ve okyanusun sakinlerindendir. Bu sakinleri evinizdeki akvaryumda da besleyebilirsiniz, hoş görünümleri ile eve huzur katmaları bir yana bir de balıklarla uyum içinde kalabilmeleri de ayrıca mercan beslemeyi keyifli hale getirir. Tabi mercan beslemek veya bakmak için bilinmesi gereken bazı püf noktalar vardır. Mesela mercan neyle beslenir, bakımı nasıl yapılır? gibi sorunların cevabını bilirseniz işinizin daha kolay olacağını göreceksiniz. Ben de bu yazımda mercan besleme ile ilgili bazı ipuçları vererek akvaryum sahiplerini bilgilendirmeye çalışacağım, umarım faydalı olur…

Mercan neyle beslenir, bakımı nasıl yapılır?

Mercan neyle beslenir?

Akvaryumda mercan bakımı yapabilmenin en önemli şartı akvaryumun “tuzlu su akvaryumu” olmasıdır. Bununla birlikte akvaryumlar, su değişimi, bakım gibi konularda bilgi sahibi olunması da önemlidir. Akvaryumda mercan beslemek için filtreleme sisteminin düzenli yapılması, suyun pH, tuz ve karbon değerlerinin hangi seviyelerde olması gerektiği hakkında bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Balıklardan daha farklı beslenme şekilleri olduğu için bu önemli konuların atlatılmadan dikkat edilmesi gerekmektedir.

Mercan neyle beslenir, bakımı nasıl yapılır?

Mercan için akvaryum seçimi

Çoğu kişi akvaryum aldığında balık, kaplumbağa, yılan veya mercan için de aynı su tankını kullanabileceğini düşünür aslında ilk bakışta durumun gerçekten de bundan ibaret olduğunu sezmek için çok da düşünmeye gerek yoktur fakat mercanların yapısı başında da dediğim gibi diğer su hayvanlarına göre daha farklıdır. Bu nedenle öncelikle hangi tür mercan besleyeceğinize karar vermek ardından akvaryum seçiminde bulunmak daha faydalı olacaktır. Xenia, Mushroom, Bubble Coral, Leather Coral, Star Polyp, Octopus Coral, Glove polyp gibi pek çok mercan türü olduğu için seçim yaparken dikkatli davranmanız ve akvaryumu da buna göre seçmeniz önemlidir.

Mercan neyle beslenir, bakımı nasıl yapılır?

Akvaryum sahipleri için farklı değerleri oluşturan mercanlar hakkında bilgi sahibi olmak ve buna göre hareket ederek bakımını yapmak sağlıklı mercan bakımında önemlidir. Veteriner uzmanlardan veya internet sitelerinden mercan ne yer sorusuna ilişkin araştırmaları yaparak daha kolay bir bakım ile evinizdeki huzuru arttırabilirsiniz.

Mercan neyle beslenir, bakımı nasıl yapılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Akvaryum filtreleri

Akvaryum filtreleri 18 Ekim 2017

Balık yemi

Balık yemi 05 Ekim 2017

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kuş beslemenin faydaları Keklik hakkında bilgi Kediler En Erken Ne Zaman Hamile Olabilir? Nasıl Beslenmelidir? Kediler ve Kuşlar Hayvanlar hakkında ilginç bilgiler Sincaplar hakkında bilgi

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz.

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır