Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

Köpeğinize zaman ayırın

Ana Sayfa » Köpek » Köpeğinize zaman ayırın
Köpeğinize zaman ayırın

Köpekler, evcil hayvanlar arasında sahiplerine en düşkün olanlarıdır. Koruma içgüdülerinin yanında oyun oynamayı seven ve spor yapan sahiplerine eşlik etmeyi hobi olarak bilen hayvanlardır. Tabi ki sahipleri gerekli ilgiyi gösterirlerse…

Sevimli dostlarınıza ayıracağınız zaman, size daha yakın olmaları için en güzel aktivitedir. Onlarla zaman geçirmek, isteklerini yerine getirirken nazik davranmak ve onlara ayıracağınız zamanı biraz daha fazla tutmak en güzeli olacaktır. Günümüzde artık koruma amaçlı çok köpek beslenmediğini söylemek gerekiyor. Bahçeler kadar ev içerisinde de artık köpeklerin beslendiğini görebiliyoruz. Bu durumda sahiplerinin zaman ayırmaları gerekir; spor yaparken, egzersiz yaparken veya yüzerken köpeğinizin yanınızda olması hem size karşı olan hassasiyetini belli etmesi adına hem de kendi adına daha iyi olacaktır.

Köpeğinize zaman ayırın

Köpekle spor yapmak

Spor, insanlar kadar hayvanların da ihtiyacıdır. Köpekler, hayvanlar arasında spora en yatkın varlıklardır. Zaman zaman parklarda sahipleri ile birlikte depar atan ya da hafif tempo ile koşan köpekleri görmüşsünüzdür. Bunun nedeni her ne kadar sahiplerine ayak uydurmak olsa da onların da temel ihtiyacı olduğunu unutmamak gerekiyor. Sindirim sisteminin çalışması, kaslarının hareket etmesi ve sağlıklı kalabilmeleri için köpeklerin spor yapmaları gereklidir. Tabi bunu yaparken bir de sahibi sevgisini göstermeyi ihmal etmezse o zaman çok daha iyi sonuçlar elde edilebilir.

Köpeğinize zaman ayırın

Onlarla oyun oynayın

Oyun oynamak her insanın sevdiği şeydir. Çocuklar, büyükler, yaşlılar… Her insanın içinde kalan bir çocukluk yanı ve çocukluk enerjisi mutlaka vardır. köpekler de böyledir, oyun oynamayı severler yaşları kaç olursa olsun. Minik dostlarınıza daha yakın olmak, daha sağlıklı iletişim kurmak veya onlara olan sevginizi daha iyi bir şekilde göstermek için yapabileceğiniz en güzel şeylerden biri de onlarla oyun oynamaktır. Oyunculuk rolünü çok iyi başaran köpekler, bu aktiviteler sayesinde hem zamanın en güzelini geçirirler hem de sahiplerine olan sevgilerini daha fazlasıyla gösterme eğiliminde olurlar.

Köpeğinize zaman ayırın

Köpeklerinize değer vermek sadece en kaliteli köpek maması ile beslemekle olmaz. Aynı zamanda onlara ayıracağınız zaman, onlara gösterdiğiniz ihtimam da çok önemlidir. Kendilerini size ne kadar çok yakın hissederlerse sizinle aralarındaki iletişim ve sevgi bağı o kadar güçlü olacaktır.

Köpeğinize zaman ayırın - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Köpek mamasının taze olmasının önemi Kedimi kısırlaştıracağım ama sorun olur mu acaba? Akvaryumla gelen huzur Köpeklerde Hangi Kanser Türleri Görülebilir? Risk Taşıyan Irklar Kedilerin insanlar üzerindeki etkileri Köpeklerin Yeteri Kadar Su İçmesi İçin Ne Yapılmalıdır?

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz.

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır