Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

Kedilerin insanlar üzerindeki etkileri

Ana Sayfa » Kedi » Kedilerin insanlar üzerindeki etkileri
Kedilerin insanlar üzerindeki etkileri

Kediler, insanların hayatlarına girdiklerinden bu yana sürekli olarak farklı etkiler göstermişler; davranışları, yaşamları ve hayata tutunmaları ile insanlar üzerinde sosyolojik ve psikolojik etkiler bırakmaya başlamışlardır.

Kedi sahipleri, diğer insanlara göre şefkatli ve merhametli olurlar. Evlerinde kedi veya herhangi bir evcil hayvan beslemeyen biri ile besleyen arasındaki farkı sokaklarda görmek mümkündür. Bazen bir sokaktan geçerken kedilerin başını okşayan biri ile karşılaşabilirsiniz, eğer bir evcil kedi sahibi değilseniz bu duyguyu çok iyi anlayamazsınız belki de basit bir davranış gibi gelir fakat evcil hayvan sahibi iseniz kesinlikle bu durumun beslediğiniz hayvanın üzerinizde bıraktığı merhamet duygusundan olduğunu anlayabilirsiniz. Bu, sadece basit bir örnek, bunun gibi nice etkilerinin olduğundan söz etmek mümkündür.

Kedilerin insanlar üzerindeki etkileri

Kediler, inatçı, başına buyruk hareket etmeyi seven hayvanlardır, çoğu insan da böyledir. Bu nedenle bir kedi ile bir insan ilişkisinde hangisinin hangisine sahip olduğunu kestirmek zor olur ve bu yıllarca hayvan bilimcileri arasında tartışma konusu olmuştur. Kedi besleyen insanların zamanla bu huylarından vazgeçerek “bencillik” ruhunu terk ettikleri bir gerçektir, bu da yine kedilerin insanlar üzerindeki etkileri arasında değerlendiriliyor.

Kedilerin insanlar üzerindeki etkileri

Kedilerin sezgileri insanların sezgilerine göre daha güçlüdür. Mesela bir kediniz varsa ve evde mutsuz bir anınıza dikkat edin, kesinlikle ev ahalisinden önce kediniz yanınıza gelerek miskince oturmaya başlayacak belki de dili olsa sizinle dertleşmek isteyecektir. Bu belki bir anlamda basit bir duygu karmaşası gibi gelse de aslında kedilerin insanlara iyi bir eğitici olabileceklerini gösteriyor.

Kedilerin insanlar üzerindeki etkileri

Kedilerin bakımı diğer hayvanlara göre biraz daha zordur, inatçı ruh yapılarından ve titizliklerinden dolayı bunu sizin yapmanızdan pek de hoşlanmazlar ama bir kedi sahibi olmanız bu zorluğa katlanmanıza neden olacaktır ki zamanla dışa dönüklük yapınızdan vazgeçecek ve insanları olduğu gibi kabul etmeye başlayacaksınız belki de kedilerin insanlar üzerindeki etkileri arasında en taktir edilecek durum da budur.

Kedilerin insanlar üzerindeki etkileri

Kedilerin evde beslenmesi her anlama insanlar üzerinde derinden etki yaratır, sokak kedileri ile empati kurmak, diğer sokak hayvanlarına merhamet göstermek, insanlarla olan ilişkilerin daha da kuvvetlenmesini sağlamak gibi pek çok açıdan olumlu etkiye sahip olduklarını belirtebilirim. Bariz olarak bilinen bu etkileri dışında da birçok etkisinin olduğundan söz etmemiz gerekiyor.

Kedilerin insanlar üzerindeki etkileri

Tüm bunlar karşısında kedinizin her şeyin en iyisini hak ettiğini düşünmeye başlamak için artık başka zamanı beklemenize gerek yok. Kedi maması alırken, kedinize yaklaşırken veya kedinizle ilgili olumsuz şeyler düşünmeye başladığınız anda bu konuları göz önünde bulundurmanızı öneririm.

Kedi Mamaları
Kedi Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Kedi Kumu
Kedi Kumu
Köpek Konservesi
Köpek Konserve

Kedilerin insanlar üzerindeki etkileri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Evde yılan bakılabilir mi? Akita Köpeği Ragdoll Kedi Cinsi Özellikleri ve Bakımı En iyi muhabbet kuşu yemleri Akvaryumunuzun eksiklerini tamamlayalım Köpeklere Hangi Aşılar Yapılmalıdır? Aşının Önemi

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz. - zooplus türkiye

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır