Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

Köpeğim titriyor, neden olabilir?

Ana Sayfa » Köpek » Köpeğim titriyor, neden olabilir?
Köpeğim titriyor, neden olabilir?

Köpeklerde sık görülen bazı sağlık problemleri vardır. Bunlardan biri de titremeleridir. Köpeklerin titremesinin farklı nedenleri olabilir. Nörolojik sorunlarla birlikte farklı nedenlerden dolayı da köpekler titreyebilir.

Evcil hayvanlar arasında en sevilen ve en çok tercih edileni köpeklerdir. Köpekler; iyi bir bakım yapıldığında ve dengeli beslendiğinde hiç şüphesiz uzun süre yaşayabilen hayvanlardır fakat bununla birlikte bir de köpeklere yakın ilgi duymak da önemlidir. Stres veya psikolojik nedenlere bağlı olarak köpeklerde değişik hastalıklar görülebilir. Bunlardan biri olan köpeklerde titreme, nörolojik bir hastalık olabilmekle birlikte çoğu zaman psikolojik bir hastalık olarak değerlendirilmektedir.

Köpeğim titriyor, neden olabilir?

Köpekler neden titrer?

Sorunun çözümünü bulmak için öncelikle son zamanlarda köpeğiniz ile olan iletişim ve ilişkinizi gözden geçirmeniz gerekiyor. Son zamanlarda fazlasıyla agresif mi davranıyorsunuz, köpeğinize çok mu kızıyorsunuz veya bunların hiçbiri değilse beslenmesinde bir değişiklik mi yaptınız? Gibi sorular üzerinde bir araştırma yapmaya eğilim gösterin.

Köpeğim titriyor, neden olabilir?

Köpeklerde titremenin başlıca nedeni stres olmakla birlikte; ansiyeti, beyin tümörleri, beyin kanaması aşırı ağrı ve bazı viral hastalıkların yansımasından dolayı da köpeklerde titreme meydana gelebilir. En doğru çözüm olarak tabi ki net teşhisi koymak için uzman veterinere danışmak olacaktır.

Köpeğim titriyor, neden olabilir?

Minik dostunuzun ansızın titreme sorunu ile karşılaşmasının pek çok nedeni sayılmaktadır. Şeker düşmesi veya yükselmesi, travma geçirmesi veya aşırı ateşlenmeden dolayı da bu sağlık sorunu meydana gelebilmektedir. Uzman veterinerler; bu durumda yapılması gereken en doğru şey veteriner hekime göstermektir. Bazı sağlık sorunlarının nedeni tahmin edildiğinden daha ciddi olabilir ve erken müdahale edilmediğinde köpeğinizde daha farklı sorunlar meydana gelebilir.

Köpeğim titriyor, neden olabilir?

Köpeklerde beslenme önemlidir

Köpeğinizde ansızın değişimlerin meydana geldiğini seziyorsanız veya yukarıda da sözünü ettiğim titreme sorununu görüyorsanız veteriner uzmana göstermeniz en sağlıklısı olacaktır. Fakat bununla birlikte köpek maması değişikliği yaptıysanız büyük olasılıkla köpeğinizin bünyesinin yeni mamasına alışmadığından da negatif tepki vermesi durumu görülebilir. Köpeğiniz için mama seçerken en doğru ve en kaliteli mama seçiminde bulunmanız durumunda beslenme ile ilgili herhangi bir problem yaşamayacağınızı temin edebilirim.

Köpeğim titriyor, neden olabilir?

Sağlıkla yaşayan köpekler, belli bazı hastalıklara yakalansalar da beslenme ile ilgili herhangi bir sorun yaşamayan canlılar, diğerlerine göre daha sağlıklı ve daha uzun ömürlü olmaktadırlar bu yüzden beslenme ve bakım konusu, köpek sahiplerinin dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan biridir.

Köpeğim titriyor, neden olabilir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Dünyanın en büyük akvaryumu Köpekler Neden Isırır ? Bilinmesi Gerekenler Muhabbet kuşları hakkında bilgiler Tahılsız Mamanın Faydaları Nelerdir? Kedilerde Tüy Bakımı Hayvanların dünyasından ilginç bilgiler

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz.

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır