Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

Köpekler hakkında bilinmesi gereken pratik bilgiler

Ana Sayfa » Köpek » Köpekler hakkında bilinmesi gereken pratik bilgiler
Köpekler hakkında bilinmesi gereken pratik bilgiler

Köpekler, yaşamlarıyla bulundukları çevreye renk katan varlıklardır, sempatik duruşları, kendilerine has tavırları ve sevecen hareketleriyle sahiplerine neşe kaynağı olan sevecen dostlar, haklarında bilgi edinilip bakıldığında çok daha güzel vakit geçirilebilir, daha uzun süre yan yana kalınabilir.

Köpeğinizi beslerken bilmeniz gereken bazı önemli pratik bilgileri tespit ettim. Bunları sizinle paylaşarak minik dostunuzla daha hoş vakit geçirmenize yardımcı olacağım.

Köpekler hakkında bilinmesi gereken pratik bilgiler

İşte köpekler hakkında bilinmesi gereken pratik bilgiler;

 • Köpeğinizin tüylerini taramayı alışkanlık haline getirin., hem köpeğinizin sağlıklı tüylere sahip olmasını sağlayacak hem de köpeğinizin hoşuna gidecek bu davranış, uygulanması gereken bir detaydır.
 • Köpekler, kış aylarında üşüyebilen hayvanlardır, her ne kadar kürkleri olsa da onlar için pratik kıyafetler edinebilirsiniz.
 • Köpeğinize vakit ayırmayı ihmal etmeyin. Her gün uzun yürüyüşler yaparak hem tuvalet ihtiyaçlarını gidermelerine yardımcı olun hem de daha sağlıklı kalmalarını sağlayın.
 • Köpekler, kolay eğitilebilen hayvanlardır, bu yüzden eğitim konusunu kesinlikle ihmal etmeyin fakat bunu yaparken de sabırlı olun.
 • Köpeğinizle dışarıda vakit geçirirken tasmasını boynundan çıkartmayın, meraklı olan bu hayvanlar yanınızdan ayrılabilir belki de kaybolabilirler.
 • Köpeğinizin size bağlı bir sevecen dost haline gelmesini istiyorsanız, bolca vakit ayırın. Yürüyüşe çıkın, oyun oynayın veya farklı aktiviteleri birlikte yapmaya özen gösterin.
 • Pireler, köpeklerin en büyük düşmanlarıdır. Bu yüzden köpeğinizi pirelere karşı korumaya almak zorundasınız.
 • Kış ayları geldiğinde metal kap kullanmaktan kaçının. Metal kaplarda su daha erken sürede donar ve bunun yanında köpeğinizin ağzına zarar verebilir.
 • Köpeğinize dişlerinizi göstermekten ihtimam edin, zira siz sevecenlik hareketi olarak bunu yapsanız da köpeğiniz bunu bir tehdit olarak algılayabilir.
 • Dalmaçlayı köpekler, doğduklarında tamamen beyazdırlar, siyah benekler daha sonra oluşmaktadır.
 • Uzmanların araştırmalarına göre köpekleri sevmek; tansiyonu düşürür, stresi atar.
 • Köpekler, zeki varlıklardır. 2-3 yaşına geldiklerinde bir çocuğun zekâsına sahip olurlar.
 • Köpeklerin hafızaları kuvvetlidir. 200-300 kelime kadar öğrenebilirler ve bu kelimelere karşılık gelen el hareketlerine karşı tepki verebilirler.
 • Köpekler, uzakta duran sahiplerini çok iyi tanırlar. Öyle ki 1 km. ötede duran sahibinin el-kol hareketlerinden sahibi olduğunu rahatlıkla anlayabilirler.
 • Köpekler, hafif karanlık havada daha rahat görürler, aydınlık ortamlarda ise renk körü bir insan gibi görürler.

Köpekler hakkında bilinmesi gereken pratik bilgiler

Köpekler hakkında bilinmesi gereken birçok ilginç bilgi vardır. zaman zaman bunları sizinle paylaşarak sahibi olduğunuz minik dostlarınızı daha yakından tanıma fırsatı yakalamanıza yardımcı olmaya devam edeceğim.

Kedi Mamaları
Kedi Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Kedi Kumu
Kedi Kumu
Köpek Konservesi
Köpek Konserve

Köpekler hakkında bilinmesi gereken pratik bilgiler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz. - zooplus türkiye

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır