Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

Yavru Köpekler İçin Tuvalet Eğitimi

Ana Sayfa » Genel » Yavru Köpekler İçin Tuvalet Eğitimi
Yavru Köpekler İçin Tuvalet Eğitimi

Minik bir dost edinmeyi düşündünüz ve yavru bir köpek almaya karar verdiniz ve evinizde beslemeyi düşünüyorsunuz. Şunu kesinlikle unutmamanız gerekir ki yavru köpekler için tuvalet eğitiminde sabırlı olmanız ve doğru adım atmanız gerekiyor.

Yavru köpekler için tuvalet eğitimi, kedilerin eğitiminden çok daha zordur. Bunun için öncelikle ihtiyacınız olan şey “sabır” ve doğru malzemeler kullanmaktır. Bu iki ana temel malzemeyi elinizde bulunduruyorsanız, işinizin daha kolay olacağını söylemek istiyoruz.

Yavru köpekler için tuvalet eğitimi

Yavru köpek eğitimi, biraz zor olsa da bunun bir süre devam ettiğini ve daha sonrasında ise sefasını çekeceğinizi bilmenizi istiyoruz. Minik dostunuzun eğitiminin ilk aşamasında, tuvalet alışkanlığı edinmesini beklememenizi öneriyoruz. Bu nedenle ilk zamanlarda çiş eğitim pedi almanızı öneririz. Köpek çiş pedi kullanımı, aşama aşama ilerlemesi gereken bir eğitimdir. Köpeğinizin mamasını ve suyunu verdikten sonra pedi, mamasına ve yatağına yakın bir yere koyun, köpeğiniz, çişini yapana kadar orada bekletin. Bu aşamada dikkat etmeniz gereken en önemli şey, pedi sürekli olarak aynı yerde bırakmayın. Yavaş yavaş kapının önüne kadar uzaklaştırarak minik dostunuzun bu alışkanlığı edinmesini sağlayın. Tabi tüm bunları yaparken, minik dostunuz doğru bir hareket yapıyorsa, onaylamak adına ödül vermeyi ihmal etmeyin.

Yavru köpekler için tuvalet eğitimi

Evde köpek beslemek ve köpeğe tuvalet eğitimi vermek zor ve zahmetli olsa da dışarıya çıkartılmaya başlanan köpekler için durumun daha da zorlaştığını bildirmemiz gerekiyor. Köpekler, eğitimli olsalar da dışarıda tuvaletlerini yaparken kendi başlarına temizleme kabiliyetine sahip varlıklar değillerdir. Bu nedenle köpeğin dışkısını temizlemek sahibine düşüyor. Çevrenin kirlenmemesi ve insanların rahatsız olmaması adına bu önemli görevi, minik bir dost edindiğiniz andan itibaren bilmeniz gerekiyor.

Yavru köpekler için tuvalet eğitimi

Yavru köpekler için tuvalet eğitimi elbette bir süreçtir. Kısa veya daha uzun süren bu sürecin ardından artık minik dostunuzla daha rahat bir şekilde vakit geçirebilirsiniz. Tüm bu evrelerin önemli malzemelerinin yazımızın en başında “sabır” ve “doğru malzeme” olduğunu belirtmiştik. Bir de veteriner bir uzmana danışarak yavru köpek maması konusunda yardımcı olmasını da ihmal etmemenizi öneririz. Köpeğinizin eğitimini başarılı bir şekilde tamamlaması için önemli bir konu olduğunu unutmayın.

Yavru Köpekler İçin Tuvalet Eğitimi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kaniş Köpeği Kediler En Erken Ne Zaman Hamile Olabilir? Nasıl Beslenmelidir? Kedi sahiplerinin hayatını kolaylaştıracak öneriler Tarantula nasıl bir örümcek türüdür? Köpeklerde Hastalık Tedbirleri Lepistes Balığı

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz.

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır