Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

Yavru Ördekler Nasıl Beslenir?

Ana Sayfa » Genel » Yavru Ördekler Nasıl Beslenir?
Yavru Ördekler Nasıl Beslenir?

Ördekler veya tavuk civcivleri evde beslenmeye uygun hayvanlar değiller. Her ne kadar küçükken sempatik ve şirin olsalar da büyüdüklerinde yaşattıkları stresin çok büyük bir hal aldığını bilmek gerekiyor. Evde değil de bahçede beslenmeleri daha uygun olur diye düşünüyorum ve yavru ördek nasıl beslenir konusu ile ilgili bazı paylaşımlarda bulunmak istiyorum.

Yavru ördek besleme ve bakım

Yavru ördeklerin ve civcivlerin evde beslenmelerinin çok zor olduğundan söz ederek konuya giriş yapmam gerekiyor. Ördekler, suyu çok seven hayvanlardır bu yüzden evde bir leğen içinde beslemeniz hayli zor olacaktır. Leğende besleme fikri her ne kadar mantıklı gibi gelse de gerçekte öyle değildir, çünkü bu yaramaz varlıklar suyu çok kısa sürede kirletebiliyorlar bu da sahibinin sık sık su değiştirmesi gerektiğini gösteriyor. Bu yüzden akıntılı veya daha büyük bir gölet tarzı bir yerde beslemek daha uygun olacaktır.

Yavru Ördekler Nasıl Beslenir?

Bahçede ördek besleyenlerin de bu konuda dikkat etmeleri gereken bir takım detaylar vardır. Mesela bu sevimli hayvanlar elde tutulmaktan hiç hoşlanmazlar, özgür bırakılmayı veya kendi hallerinde olmaktan daha çok hoşlanırlar bu nedenle sık elinize almaktan uzak durmanız en doğrusu olacaktır. Tabi bahçe içerisinde rahat edebileceği bir havuz yapmanız da yine en doğrusu olacaktır.

Yavru Ördekler Nasıl Beslenir?

Yavru ördeklerin beslenmesinde dikkat edilmesi gereken bir diğer detay ise ilk 15 günlük süre zarfıdır. Bu süre zarfında henüz yüzmeyi bilmedikleri için sudan uzak tutmak daha doğru olur fakat bundan sonraki süreçlerde artık suya bırakmaya başlayabilirsiniz. Ördekler, suda zaman geçirmeyi sevdikleri kadar su ihtiyacı da fazlasıyla hissederler daha da önemlisi yavru ördeğinizin suyunun sürekli taze olmasına dikkat etmeniz gerekiyor.

Yavru Ördekler Nasıl Beslenir?

Yavru ördekler suya alıştıkları dönemlerde dikkat isteyen hayvanlardır. Tüylerinin henüz yeni çıkmış olması sudan çıkarken üşütmelerine neden olabilir bu yüzden ördeğiniz sudan çıktığında günün belirli saatlerinde bir ampul yardımı ile ısınmalarını sağlamanız en doğrusu olacaktır.

Yavru Ördekler Nasıl Beslenir?

Ördekler ne yer?

Ördekler de diğer kuş ve tavuk türleri gibi tahıl ürünleri ile beslenebilirler. Bahçenizin en uygun yerinde onlar için yer hazırladıktan sonra ekmek, öğütülmüş tahıl, mısır, buğday, pirinç gibi yemleri, salatalık, marul ve yonca gibi besinlerle kolaylıkla besleyebilirsiniz. Sevimli ördekler küçükken daha sempatik dururlar ancak büyüdüklerinde bu şirinliklerinden eser kalmayabilir bu nedenle bu durumu göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

Yavru Ördekler Nasıl Beslenir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kediler İçin Islak Mama Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir? Bu şirket her kedi için ödeme yapıyor Tarantula nasıl bir örümcek türüdür? Evcil Hayvan Besleme Kuralları Kedi ile Kuş Aynı Evde Yaşayabilir Mi? Kedilerin zehirlendiği nasıl anlaşılabilir?

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz. - zooplus türkiye

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır