Hoşgeldiniz

Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

Kediler İç Kulak İltihabı Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Ana Sayfa » Genel » Kediler İç Kulak İltihabı Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?
Kediler İç Kulak İltihabı Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

İç kulak iltihabının sebeplerinin başında kulak uyuzu gelebilir. Bunun haricinde oluşabilecek basit kulak enfeksiyonları tedavi edilmezse ilerleyecektir ve iç kulağa kadar gidip iç kulak enfeksiyonuna yol açacaktır.

Enfeksiyon yavaş yavaş ilerleyen bir durumdur. En başta dış kulakta başlar ardından orta kulağa ve iç kulağa kadar ulaşır. Dolayısıyla dış kulak iltihabı görüldüğünde hemen tedavi edilmesi en kolay tedavi şekli olacaktır. Çünkü enfeksiyon iç kulağa kadar ilerleyebilir. Ayrıca iç kulak iltihabı bebeklikten itibaren, darbeyle ve travmayla gelişebilir.

 

Kedilerde iç kulak iltihabının belirtileri nelerdir?

Kedilerde iç kulak iltihabı sonucunda denge bozukluğu görülebilir. Çünkü kedilerin denge merkezine zarar veren bir olaydır. Genel olarak sallanarak yürüme, yüksek vücut sıcaklığı, işitme kaybı olarak görülür. İşitme kaybının temel sebebi enfeksiyondan dolayı biriken sıvının işitmeyi engellemesidir. Tüm bunların haricinde göz bebekleri yana doğru hareket eder ve bu durumu düzenli bir şekilde yaparlar.

 

Kedilerde iç kulak iltihabı nasıl tedavi edilir?

kedilerde iç kulak iltihabı

Bazı durumlarda kesin sonuç alınamayabilir. Çünkü bu durum çok ilerlediyse beyin zarı zarar görmüş olabilir. Genelde antibiyotik kullanımıyla tedavi edilebilir. Ancak kulak iltihabının hangi aşamada olduğu ve ne kadar ilerlediği tespit edilmelidir. Buna göre en uygun antibiyotik seçilmelidir.Bunun yanında kulak iltihabının nasıl oluştuğu da önemli bir unsurdur. Oluşum tarzına göre tedavi yöntemi belirlenmelidir.

Denge kaybı oldukça ciddi bir sorundur. Özellikle bebeklerde oluşursa ve tedavi edilmezse ilerde denge bozukluğundan dolayı iştah kaybının olacaktır. İştah kaybının yaşanmasından sonra çok daha ciddi sorunlar ortaya çıkması oldukça mümkündür. Dolayısıyla tedavi edilmesi çok önemlidir. Eğer denge kaybı ve işitme kaybı gözlemleniyorsa veterinere başvurulması gerekir.

 

Kedileri iç kulak iltihabından nasıl koruyabiliriz?

kedilerde iç kulak iltihabıSokağa çıkan kediler risk altındadır. Evcil kedilerin sokağa çıkartılması tavsiye edilmemektedir. Çünkü sokakta birçok bulaşıcı hastalık bulunmaktadır. Evcil kediler sokakta oluşabilecek tehlikelerin farkında olmadığı için travmatik durumlar ortaya çıkabilir. Ayrıca kedinin darbe alma ihtimali de daha yüksektir ve tüm bunlardan dolayı iç kulak iltihabı ortaya çıkabilir. Dolayısıyla en büyük önlem evcil kedilerinizi sokağa çıkartmamak olacaktır.

Kedi Mamaları
Kedi Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Kedi Kumu
Kedi Kumu
Köpek Konservesi
Köpek Konserve

Kediler İç Kulak İltihabı Nedir? Nasıl Tedavi Edilir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Köpeklerde ayrılık korkusu American Curl Kedileri Kedimin Ağız Kokusu Neden Olur? Nasıl Tedavi Edilir? Kediler hakkında ilginç bilgiler Köpeklerde Parazit Neden Oluşur ? Parazit Tedavisi Doğru mama nasıl seçilir?

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz. - zooplus türkiye

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır

MENÜYÜ KAPAT
ÜYE PANELİ