Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kedi Kumu

Köpeklerde eğitimin önemi

Ana Sayfa » Köpek » Köpeklerde eğitimin önemi
Köpeklerde eğitimin önemi

İnsanlarla köpekler arasında sağlıklı bir iletişimin olabilmesi için eğitilmeleri şarttır. Zira eğitilmiş köpeklerin sadakati de daha fazladır.

Evcil hayvanlar arasında en çok beslenen ve tercih edilen hayvan türlerinden biri de köpektir. Bazen bir koruma, bazen sadık bir dost veya sağlam bir arkadaş edinmek için sahiplenilen köpekler, insanların vazgeçilmez dostları haline gelirler. Tabi ki sağlıklı iletişim kurmak ve sağlıklarına dikkat etmek için doğru şekilde beslemek önemlidir.

Köpeklerde eğitimin önemi

Köpek nasıl eğitilir?

Öncelikle şunu bilmeniz gerekiyor ki; köpek eğitimi verebilmek için henüz yavru bir köpek edinmeniz gerektiğini bilmelisiniz ve sabırlı olmayı elden bırakmamanız çok önemli konuların başında gelir. Köpekler, insanlar gibi her şeyi anında anlamayabilirler, bir komutu hemen uygulamayabilirler, bu sahiplerini umutsuzluğa sevk etse de aslında çok doğal bir durumdur. Alışabilmeleri için belli bir zamanın geçmesi gerek ve daha da önemlisi sahibini benimsemesi gerek. Ancak bu şekilde gerçek anlamda eğitimli bir köpeğe sahip olabilirsiniz.

Köpeklerde eğitimin önemi

Ödül mamaları verin

Köpekler, ödüllendirilmeyi severler tıpkı insanlar gibi… Yaptıkları başarılı işleri taktir etmek ve buna karşın bir ödül ile ödüllendirmek, köpeğin eğitiminde daha başarılı olmasına katkıda bulunacaktır. Bunun için üretilen hazır ödül köpek maması satın alabilir, sevdiği bir oyuncağı edinebilir veya dışarı çıkartarak zaman geçirmesini sağlayabilirsiniz. Unutmayın, sadece mama köpek için ödül değildir, dışarıda hoş vakit geçirmesi, doğa ile baş başa kalması da köpeğinize verebileceğiniz ödüllerden biridir.

Köpeklerde eğitimin önemi

Besinlerine dikkat edin

Eğitimli bir köpeğe sahip olmak için dikkat edilmesi gereken önemli bir diğer konu da beslenmelerine dikkat etmektir, zira sağlıklı beslenen köpeğin algıları da daha sağlıklı olur ve verilen komutları yerine getirmede bir hayli etkisini gösterir. Bu yüzden köpek maması satın alırken en kaliteli olmasına, içerisinde katkı malzemeleri veya tatlandırıcıların olmamasına yani tamamen doğal üretim ile üretilmiş olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Bu şekilde üretilen mamalar, köpeğinizin eğitim sürecini olumlu etkileyeceği gibi sağlıklı yaşam sürdürebilmeleri için de çok önemlidir.

 

Köpeklerde eğitimin önemi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ucuz mamalar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

En güzel kedi resimleri Evcil Hayvan Olarak Sürüngenler Ofiste Evcil Hayvan Beslemek Apartmanda yaşıyorsak hangi köpekleri tercih etmeliyiz? Hayvanları Anlayabilmek… Köpeklerde Göz Sorunlarının Oluşma Nedenleri

FACEBOOK'TA BİZ

KURU MAMA

Kurumama.com online pet shop alışveriş sitesidir.
Türkiye’nin her yerine Köpek Maması , Kedi Maması, Kuş Yemi gibi binlerce çeşit ürünle kesintisiz hizmet vermektedir. 7 Gün 24 Saat sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz.

Evcil Hayvanlar ve Pet Shop Ürün Blogu - Tüm Hakları Saklıdır